Камянець-Подільський » Блогери » Чернух Володимир » 18 червня 1893 року Нова семінарія

18 червня 1893 року Нова семінарія

  • 6
  • (Оцінок: 0)
18 червня 1893 року Нова семінарія
18 червня 1893 року Нова семінарія

18 червня 1893 року у Кам’янці-Подільському на місці старого будинку Подільської духовної консисторії закладено новий. Будівля консисторії стояла на площі Вірменський ринок, яка на той час була центральною площею міста. 

Забудована одно- та двоповерховими кам’яними та дерев’яними будинками, площа не відповідала статусу центральної. В середині XIX століття будинки на площі почали перебудовувати. Першою будівлею, що підпала під реконструкцію, стала будівля консисторії.

Проєкт перебудови розробив архітектор Симеон Учта, який надбудував другий поверх та ще один двоповерховий флігель. У будинку розмістилася власне консисторія, а у флігелі — її архів.

В період УНР тут розміщувалось Міністерство віросповідань. У 1920-ті рр. адміністративні установи, зокрема міліція. Є також свідчення, що тут на початку 1920-х розміщувався повітовий відділ ЧК.


------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини