Екскурсії, гіди та екскурсоводи Камянець-Подільський
» » » Копії Замків України будуть у Кам’янці
----

Наприкінці вересня, в Кам’янці-Подільському, планується відкриття музею мініатюр «Замки України». Тут будуть представлені копії 16 замків України у масштабі 1 до 20. Таке собі міні-містечко роз­ташовуватиметься у Старому місті, в сквері біля Вірменського бастіону.

 

Тери­торію для музею під відкритим небом надали підприємцям із Хмельницького для покращення благоустрою, не виділяли і не здавали в оренду землю, а лише дали дозвіл на встановлення спо­руд. Ідею такого проекту виношува­ли дуже давно, але то місця не мог­ли підібрати, то не влаштовували умови підприємців і майстрів, які погоджувалися втілити її в життя. Цього ж разу ініціатори Євген НЕНАШЕВ і Олексій СМОЛЬСЬКИЙ приїхали до нас уже із конкретними пропозиціями та напрацюваннями, на які ми одразу погодилися. Чим можемо, тим і сприяємо. Вартість проекту дуже солідна - за їхніми підрахунками, більше як три міль­йони гривень. Усі витрати хлопці беруть на себе.

Більшу частину експонатів уже привезли до Кам’янця, і вони вра­жають. Автори зуміли передати кожну деталь, будь-яку дрібничку: навіть фрески і герби. Також біля кожного замку відтворять автен­тичну територію: якщо біля нього тече річка, то тектиме вона і в нас. Приємно й те, що наша фортеця в міні-містечку чи не найбільша - розташується на території понад 7 метрів.

 

А от один з ініціаторів проекту - хмельничанин Євген Ненашев - розповів, що ідею запозичив у Таїланді. Такий музей мініатюр, створений за його ініціативою, вже успішно працює в Яремчі. Ще одну ставку підприємці зро­били на Кам’янець-Подільський.

- Дуже подобається це місто, а ще втішає, що тут багато туристів. Та й у вас нормальна міська влада, яка хоче його розвивати, - каже пан Євген. - Над точними копіями замків працюють столичні майстри. Відтворюють кожну деталь, аби кам’янчани та гості могли оцінити всю велич української архітектури. Дивлячись на цю красу, хтось поїде в інше місто, аби полюбуватися оригіналом, а кому не дозволить гаманець - залишиться із багажем позитивних вражень від кам’янець- ких копій.

 

Цікаво й те, що 16 замків бу­дуть лише початком експозиції. В майбутньому організатори пла­нують доповнити її відтвореними моделями ще 5-6 величних спо­руд, від яких на сьогодні зали­шилися тільки руїни.

 

Вікторія КОЖЕВНІКОВА.Коментарі:

Залишити свій коментар:
    • winkwinkedsmileambelayfeelfellow
      laughinglollovenorecourserequestsad
      tonguewassatcryingwhatbullyangry
Останні фото
Старе містоНове містоФортецяІсторичні фотоКам'янчани перейти у фотоальбом
Нове містонад Кам'янцем з'явилось 2 веселки над Кам'янцем з'явилось 2 веселки
Фотоальбом Камянець-Подільський / Ірина ПустинніковаКам'янеччина. Прекрасний край, рай для Кам'янеччина. Прекрасний край, рай для туристів-марафонців
Фотоальбом фортеці в Камянці / Козак РусланШикарні фото Старої фортеці Шикарні фото Старої фортеці
Старе місто / Петро ІгнатьєвФото з фестивалю "Форпост" 2017 Фото з фестивалю
Фотоальбом фортеці в Камянці / Козак РусланВигляд на Довжок в темряві Вигляд на Довжок в темряві
Нове містоЛебеді на заході сонця Лебеді на заході сонця
Нове містоВесна прийшла, нарешті! Весна прийшла, нарешті!
Фотоальбом Камянець-ПодільськийПисанки - Українські фортеці Писанки - Українські фортеці
Фотоальбом фортеці в КамянціКоли сплатила комуналку! Коли сплатила комуналку!