Роман Гаврищук

  • 8 935
  • 4
  • (Оцінок: 0)
Роман Гаврищук
Роман Гаврищук

Ім`я Романа ГАВРИЩУКА добре відоме в нашому місті. Він абсолютний чемпіон Кам`янця-Подільського, чотириразовий чемпіон України, срібний чемпіон Європи та світу 2007 р. серед юніорів, чотирикратний чемпіон України, майстер спорту України з бодибілдингу.

Роману 21 рік. Народився він у Теофіполі, там же закінчив школу. Хлопець змалку любив відвідувати спортивний зал, займався гирьовим спортом, боксом, бальними танцями, бував у тренажерному залі. Напевне, саме любов до спорту, наполеглива праця та цілеспрямованість і допомогли досягти таких результатів.

2004 р. хлопчина вступив до ПДАТУ на біотехнологічний факультет і почав відвідувати ФОК К-ПЕМЗу. Його запримітив Олександр ДЕТЦЕЛЬ, який уже багато років займався тут у тренажерному залі. Побачивши гарні антропометричні дані І хлопчини, запропонував взяти участь у і традиційних Всеукраїнських змаганнях «Гранпрі Поділля», які тоді проходили в нашому місті.

Роман Гаврищук
Роман виграв ці змагання у своїй ваговій категорії. Йому це сподобалося, а тут ще й президент обласної федерації бодибілдингу та фітнесу Навазір КУЧУМОВ запропонував продовжити спортивну кар`єру. Романа включили до збірної команди області для участі в Кубку України. Відтоді й розпочалася справжня спортивна кар`єра Романа ГАВРИЩУКА.

- Романе, кому насамперед завдячуєте своїми досягненнями?

- Своєму тренерові Олександру ДЕТЦЕЛЮ, який мене привів у цей вид спорту, а також президенту обласної федерації бодибілдингу та фітнесу Навазіру КУЧУМОВУ.

- Напевне, кожен хлопець хоче бути схожим на ШВАРЦЕНЕГГЕРА, КОЛІМАНА, КАТЛЕРА?

- Ні, я не звертав уваги на м`язистих чоловіків, але в дитинстві збирав наклей­ки від жувальних гумок із зображенням атлетів. Проте я любив віджиматися від підлоги, займатися на турніку. Пізніше був бокс, бальні танці.

- Але ж для того, щоб накачати ті чи інші м`язи, необхідно бути і легкоатлетом, і гімнастом, і танцюристом...

- Слід подолати свої лінощі й усвідомити, що це потрібно насамперед тобі. Окрім цього, необ­хідно хотіти бути здоровим, і тоді людина, сама прийде до того, що потрібно над собою працювати. І байдуже, який вид спорту вона вибере. Мені сподобався саме бодибілдинг, тому що, на моє переконання, чоловік повинен бути статним, мати гарну тілобудову та мирну силу в руках, а не бути згорбленим і немічним.

Бодибілдинг - це специфічний вид спорту. Заняття ним дають можливість не лише зміцнити здоров`я, але й вдосконалити зовнішність, працюючи над певними частинами свого тіла.

- Які особливості цього виду спорту?

- Змагання проводяться на сцені. Судді оцінюють спортсменів за трьома категоріями: пропорції, об`єм і рельєф. Це важкий вид спорту. Тут необхідно себе підготувати на певний день і час, бо вийти на сцену спортсмен має сухим. Не виключено, що він може впасти просто на сцені, оскільки до цього учасники дотримуються суворої білково-вуглеводневої дієти й за 4 дні до змагань рідину взагалі не вживають.

- Напевне, це й досить дорогий вид спорту?

- На підготовку одного спортсмена до престижних змагань потрібно понад три тисячі доларів.

- У цьому виді спорту велике значення має харчування. Як потрібно харчуватися, аби бути сильним і досягти успіхів?

- Для вибору меню велике значення має конституція спортсмена. Якщо людина повна, необхідна одна схема хар­чування, худорлява - інша.

Дієта в бодибілдингу - це не обмеження в їжі. Під час тренувань між змагання­ми атлет інтенсивно харчується калорійною їжею, адже за рахунок цього йде приріст м`язової маси. В основному ра­ціон складається з білкових складових - будівельного матеріалу для м`язів (м`ясо, риба, яйця). За 2-3 місяці до змагань з раціону виключається жирна їжа. Ввечері налягають на вуглеводи: картоплю, макарони, каші. Нежирне м`ясо можна їсти в будь-якій кількості, також вживаються протеїнові та енергетичні добавки, вітаміни.

- А сцена, на якій відбуваються зма­гання, якусь роль відіграє?

- І сцена, і освітлення, і нанесення гриму.

- Раніше наші спортсмени для того, аби гарно виглядати, змащували тіло олією і суриком, але прогрес просу­нувся вперед, і, напевне, з`явилися якісь професійні засоби?

- Так, нині спортсмени використову­ють спортивний грим, без використання якого не допускаються до змагань.

- А як його знімають?

- Дуже легко. Спочатку витирають сер­ветками, а потім - в душ.

- З якого віку можна займатися бодибілдингом?

- Рекомендується починати заняття з 14-16 років. Існує любительський і професійний бодибілдинг. Є натуральний без «хімії», з нього теж проводяться спеціальні чемпіонати Європи та світу.

 

Роман Гаврищук

Учасники чемпіонату 2007 р. У центрі - Роман Гаврищук, який посів перше місце в категорії "Юніори + 80 кг"


 

- Яка між ними різниця?

- Різниця в об`ємі м`язів. У професійному без стероїдів та фармпрепаратів неможливо досягти рекордів, які сьогодні мають відомі спортсмени. Але, крім цього, існують ще й харчові добавки на натуральній основі. Наші спортсмени вживають лише натуральні продукти.

- Побутує думка: коли спортсмен перестає займатися цим видом спорту, то починає набирати жирову масу. Це так?

- Ні, що Ви?! Будь-хто, хто займався спортом, повинен підтримувати форму. На­приклад, той, хто перестає займатися бодибілдингом, втрачає об`єми. Не обов`яз­ково бити рекорди - корис­ний оздоровчий бодибіл-динг, яким можна займати­ся в будь-якому віці для зміцнення м`язів і суглобів.

- Який найвищий титул можна отримати в боди­білдингу?

- Серед аматорів - «Містер Юніверс», який отримують у Європі, та найзаповітніша мрія - титул всесвітнього рівня «Містер Олімпія».

- А що головне у Вашому житті?

- Здоров`я!!!

- А мрія?

- Головна - мати власну справу, зокрема свій зал.

 

Роман Гаврищук

Призери Чемпіонату України 2008 р.,  в категорії до 100 кг - Сергій Мучак (3 місце), Андрій Кухарчук (1 місце), Роман Гаврищук (2 місце)

 

- Як Ви ставитеся до жінок, які теж виходять на сцену і хизуються своїми м`язами?

- Таких жінок не люблю. Це не естетично. Не уявляю поруч дівчини з такою ж шириною плечей і м`язовою масою.

- Тоді які дівчата Вам подобаються?

- Люблю гарних, тендітних дівчат, які слідкують за собою.

- Романе, а яку дівчину взяли б за дружину?

- Насамперед розумну.

-А шлях до вашого серця не обминає шлунка?

- Ні, не обминає. Поїсти смач­ненького люблю. Але поки що готую сам, бо дівчат, які добре готують, ще не зустрічав.

- До Вас зненацька завітали гості. Що швиденько приготуєте?

- Замовлю піцу (сміється).

- Спиртні напої вживаєте?

- Категорично ні. Дуже-дуже рідко можу випити келих пива. А от курити ніколи й не пробував.

- Романе, яких людей Ви не любите?

- Злих, заздрісних, потайливих. А ще лінивих. Людина повинна займатися якоюсь справою, а не просиджувати в барах, дружити з однорукими бандитами чи вештатися десь.

- Нині мешкаєте в Києві?

- Так, там я живу і працюю в приват­ному тренажерному залі, але виступаю за збірну команду Хмельниччини.

-Цього року Ви закінчили ПДАТУ. Чи не збираєтеся перекваліфіковуватися й отримати фізкультурну освіту?

- Збираюся. Можливо, це буде фізкультурний факультет саме К-ПНУ.

- Нині до яких змагань готуєтеся?

- До чемпіонату Європи і світу, але вже серед дорослих атлетів.

 

Тетяна ШУХАНОВА, «ПОДОЛЯНИН»


------

Останні коментарі:

kinodomen
kinodomen
Яким "сапожним" кремом вони користуються? :biggrin:
Цитувати Скарга
однокурсник Гаврищука
однокурсник Гаврищука
-Роман ,справжній молодець досяг успіху у спорті,але в ньому є один мінус,у нього "зоряна хвороба" .
-Щоб ви краще зрозуміли ,якщо він виграє чемпіонат Європи то його поведінка ,до себе зашкалить поведінку Віталія Козловського
Цитувати Скарга
admin
admin
А яка людина не буде самозакохуватись, якщо вона постійно буде дивитись в дзеркало, робити манікюр та педикюр, давити прищики та висмикувати волосся з усіх частин. Тай на фотто він виглядає круто ! :biggrin:

Зоряна хвороба йому забезпечена :english:

А з 40років постійні деприсняки. Хоча....
Цитувати Скарга
Віктор
Віктор
Я навчався з Романом ще з дит.ясел і в школі. Він має повне право акцентувати нашу увагу, чи симпатію до його здобутків, бо дуже цілеспрямована, АКТИВНА, в хорошому сенсі - навіть нагла людина. Зоряною хворобою можна хворіти лише за умови, що вона виникла без заслуг і праці над самим собою. А Роман не такий. Він знає, що робить і його авторитет не навіяний звідкись вітром. Він і в класі серед хлопців і по фізкультурі завжди був самим сильнішим.
Цитувати Скарга

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини