Камянець-Подільський » Туризм » Фестивалі » Міжнародний фестиваль «Ретрофест»

Міжнародний фестиваль «Ретрофест»

  • 4 272
  • (Оцінок: 0)
Міжнародний фестиваль «Ретрофест»
Міжнародний фестиваль «Ретрофест»

Кам`янець-Подільський продовжив свою фестивальну традицію, додавши до неї нового, яскравого колориту в стилі ретро та давши старт 1 Міжнародному фестивалю «Ретрофест».

- Це не просто автомобільний захід, це свято, яке об`єднує в собі танці, музику, техніку, одним словом, усе те, що називаємо стилем ретро,  головні винуватці свята – шедеври автомобільного мистецтва ― рідкісні та раритетні автомобілі й реплікари найрізноманітніших моделей і марок, іноземного й вітчизняного виробництва. Серед них є справжні шедеври. Кожен екпіж ― це окрема історія, окрема доля.

Наш девіз «Святкуй у стилі!» не є випадковим. Стиль - це певний напрямок у культурі, суспільстві, самому житті, що вирізняє людину чи епоху в цілому. Як Кам`янець не сплутаєш ні з яким іншим містом, так і стиль ретро не сплутаєш з іншими. «Ретрофест» - фестиваль хорошого смаку, під час якого кожен може знайти для себе щось цікаве та прожити ці два дні у стилі ретро.

===

Сайт фестивалю - http://retrofest.ua 

Фестиваль у 2019 - дивитись

Ретрофест у 2017


Ретро-фест-2009 Кам`янець-Подільський

І справді, перенестися в епоху ретро та одягти відповідний костюм міг кожен бажаючий. Першими такий приклад показали організатори фестивалю - директор «Ретрофесту», голова ГО «Клуб шанувальників ретро та реплікарів «Діксі-ретро» Олена ДИКА, голова ГО «Подільський автомобільний клуб» Ігор ІВАНІЦЬКИЙ і його дружина Людмила, РРІ-директор фестивалю Оксана ВАСИЛЬЄВА та, власне, учасники фестивалю. Відповідні костюми для них пошили в кам`янецькій студії дизайну «Людо» (власник Людмила ЛЕСЬКОВА).


 

Після урочистого відкриття І Міжнародного фестивалю «Ретрофест», яке відбулося о 12.00 на майдані Вірменський ринок, усі бажаючі мали змогу подивитися на автомобілі, сфотографуватися поряд із ними та їхніми власниками, а також поспілкуватися. Загалом участь у фестивалі взяли понад 40 ретроавтомобілів. Більшість із них були з України, зокрема з міст Львів, Київ, Миколаїв, Біла Церква, Тернопіль, Дніпропетровськ, Алчевськ, Чернівці та, звичайно, Кам`янець-Подільський. Наше місто представили шість ретроавтомобілів.

Ретро-фест

А першими на «Ретрофест» прибули гості з Кишинева (Молдова). Команда Петра АРГАТОВА приїхала не лише на неймовірно чудовому автомобілі Citroen 2с v (1957-1959 рр.), а й зуміла за час фестивалю полонити серця глядачів. Усі Ви добре пам`ятаєте цього чоловіка, одягненого в костюм французького жандарма. Він охоче спілкувався з глядачами, фотографувався та розповідав про свою машину.

Ще одним видовищним автомобілем став ГАЗ-13 («Чайка») представницького класу. Таким за часів Союзу возили «партійних босів». Команда Ігоря ЛАЩЕНКА з Донецька приїхала не лише показати «Чайку», а й привезла із собою команду реставраційної майстерні «Автореанімація» з Дніпропетровська. Остання прибула на автомобілі ГАЗ-21 і привезла із собою купу корисних речей для шанувальників ретро-техніки та реставраторів.

Запам`яталося і не менш шикарне авто Adler Werke, 1937 р. (Юрій БЕЙДИК), яке приїхало до нас із Алчевська. Саме такий автомобіль знімався у фільмі «Кавказька полонянка». Він же став перлиною фестивалю «Ретрофест».

За добу, практично не покидаючи керма, дісталися до нашого міста на ГАЗ-21 гості з Росії -Віталій МАМЕДОВ і Юрій МЕНЬШИКОВ. Вони представляли Подільський клуб «Ретромобіль» з Московської області.

Завітали на свято члени Клубу «ЗАЗ-КОЗАК» (керівник Євген КРАВС, м.Львів), Клубу право-кермових авто (м.Київ). Незважаючи на примхи погоди, приїхали кабріолети та мотоцикли. Мож-на було побачити «Запорожці», «Волги», «Победы», «Москвичи», саморобний автомобіль TIGER і навіть мотоцикл ДКВ, 1939 р.

Хочу порулити

Приємно, що організатори продумали навіть дрібні деталі заходу, хоч незвичні, але такі привабливі. Так, сцена була змонтована у відповідному фестивальному дусі: з двох ретромашин - ЗИЛ-164. Як зізналася Олена ДИКА, сцену змонтував її батько, який, як і донька, автомобільний фанат.

Через годину після відкриття власники ретромобілів зібралися біля сцени, аби отримати останні вказівки перед стартом. Такого змагання, яке відбулося в Кам`янці 6 червня, вже давно не було в

Україні. В автопробігу «Від фортеці до фортеці» (Кам`янець - Хотин - Кам`янець) взяло участь 28 екіпажів. За 35 кілометрів дистанції потрібно було пройти 6 пунктів контролю, на яких фіксувався час пробігу. До фінішної прямої дійшли 27 екіпажів. Лише 800 метрів не дотягнув позашляховик ЛуАЗ-9076 із Києва. За те, що він нарівні змагався зі звичайними автомобілями, команда отримала диплом «За волю до перемоги».

Стартували від Старої фортеці в напрямку Довжка. Звичайно, було б набагато цікавіше, якби маршрут пролягав через місто, тоді б кам`янчани змогли побачити хоч невеличку частину автопробігу. Проте цей нюанс був повністю компенсований парадом ретромобілів вулицями міста, який пройшов у неділю ввечері.

Ретро-фест

Поки автомобілі змагалися, фестиваль продовжив розважати глядачів. У суботу та неділю всі, хто потрапив на майдан Вірменський ринок, мали змогу взяти участь у караоке, яке організував головний інформаційний спонсор музичний канал «М2 Естрада». Ведучий каналу Юрій ОРУДЖОВ протягом двох днів вибирав найкращих співаків як серед учасників «Ретрофесту», так і серед глядачів. Найкращим співаком став кам`янчанин Данило КОЛІСНИК.

Майстер-клас із ретро-танців, запальних джайву, твісту, рок-н-ролу та пристрасного танго дава-ли вихованці танцювальної студії «Максі» (керівник Микола ТОМАЙЧУК). У неділю під час святкової концертної програми «Знак Ретро якості!», окрім «Максі», публіку запалював ансамбль бального танцю «Успіх» (керівник Майя САВЧУК). Вечірня програма суботи фінішувала під звуки дискотеки 80-х.

7 червня, о 13.00, розпочався конкурс ретро-костюмів «fashion-ретро». Його ідейний натхненник Людмила ЛЕСЬКОВА довела всім, що стиль ретро - поза часом, він актуальний завжди. Одну з глядачок за лічені миті перевтілили. Зі звичайної дівчини, яка нічим не вирізнялася з натовпу, вона перетворилася на справжню красуню з обкладинки дорогих журналів.

Першими продемонструвати стиль ретро вийшли, звичайно ж, організатори фестивалю. Слідом за ними сцена наповнилася гарно вдягненими дівчатами. Позмагатися в цьому конкурсі виявили бажання і чоловіки. Тож не випадково ведучі фестивалю запропонували дівчатам знайти собі пару в стилі. За результатами конкурсу кращими стали пари Петро АРГАТОВ з М.Кишинів і Лариса РИМАРЧУК з Києва, а також стиляги з Алчевська та Луганська - Ілля та Катерина.

Знові дівчата і авто на фестивалі

Під час святкової концертної програми відбулося нагородження переможців автопробігу. Кожен отримав дипломи, подарунки від спеціалізованого автомобільного спонсора журналу «А\гіо-Віїсі», грамоти від Подільського автомобільного клубу, а також шаржі на автомобілі.

Змагання проходили в трьох класах: малий (з об`ємом двигуна до 1,3 л), середній (від 1,3 до

2,5 л) і великий, або представницький (більше 2,5 л).

У малому класі І та II місця здобули члени клубу «3A3-K0ЗАК» - ЗАЗ-965 і ЗАЗ-962 відповідно. Бронзу повезли до Молдови на автомобілі Citroen.

Найбільш численним виявився середній клас. III місце - в автомобіля Mercedes W-123, 1981 р., Ярослава СТРУСА з Тернополя, друге виборола зелена «Волга» Олександра ПЯСЕЦЬКОГО з Білої Церкви. Перше повезли до Росії гості на ГАЗ-21. Недаремно вони подолали таку велику відстань за максимально короткий час, адже і в абсолютному заліку вони стали першими.

Серед представницьких автомобілів бронзу виборов кам`янчанин Володимир СІРМАН на авто-мобілі HORCH. II місце отримало авто з оригінальним мотором та об`ємом двигуна 5,5 л - ГАЗ-23В, який спеціально випускали для супроводу кортежів і погоні за злочинцями. Загалом було випущено 600 таких автомобілів, один з них відреставрував Дмитро

ГВОЗДЄВ з Києва. І місце завоювала улюблениця публіки - «Чайка» Ігоря ЛАЩЕНКА з Донецька.

«Ретрофест» став справжнім святкуванням у стилі. Сподіваємося, що наступного року ми знову зможемо ним насолодитися - ще кращим, ще більш стильним.

- Приємно, що, незважаючи на свято Трійці, зібралася велика кількість глядачів, - каже Ігор ІВАНІЦЬКИЙ. - Люди підходили, дякували за організацію. І це, повірте, найвища похвала. У прямому ефірі за святом спостерігали глядачі телеканалу «М2 Естрада».

Легендарна Волга

Прекрасно спрацювали працівники міського ДАІ, за що їм велика вдячність від усіх нас. Це з одного боку. З іншого, дуже здивувала позиція деяких чиновників міської влади, зокрема начальника УЖКГ пана ШКІЛЬНЮКА, який виставив нашим двом громадським організаціям рахунок на 6 тисяч гривень за те, щоб після нас відповідні комунальні служби прибрали площу. Звідки у громадських організацій такі кошти?! Проект був абсолютно не комерційним. Тож довелося нам після довгих вмовлянь чиновника, який кричав: «Якщо не заплатите, не будете проводити фестиваль!», самим взяти в руки мітли та у ретро-костюмах прибирати Вірменський ринок.

Якщо влада піклується про популяризацію міста як туристичного та фестивального, то чому ставить палки в колеса? Чи за відсутності міського голови, який на той момент був у відрядженні, кожен начальник думає, що він головний у місті?

Використано матеріали газети "Подолянин"

PS. Уже нікого не здивувати діями наших чиновників, хотілось би їм сказати, якщо не допомагаєте то хоч не заважайте.

А організаторам, які на власному ентузіазмі прикрасили наше місто раритетними авто - ВЕЛИКЕ - дякуємо! Тільки ось концертна програма трішки підкачала...

 

Красиві дівчата і авто на Ретро-фест6-7 червня Кам`янець-Подільський зустрічатиме ще один фестиваль - І Міжнародний фестиваль «Ретрофест», який проводитиметься за підтримки міської ради. Організатори свята - Клуб шанувальників ретро та реплікарів «Діксі-ретро» та Подільський автомобільний клуб.

Не питайте будь-ласка де відбудеться конференція, караоке, танц-клас і дискотека, що це за конкурс ретрокостюмів, звідки відбудеться парад і де закінчиться? І що це за програма "Знак Ретро" - бо наші совки роблять свято лише для себе, а якщо бажаєте взнати деталі заведіться знайомими в міськвиконкомі, а для інших програма за 2 дні до свята і бігайте самі шукайте що де і як!------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини