Камянець-Подільський » Історія » Події минулого » Розшифровуємо герб - Сонце

Розшифровуємо герб - Сонце

  • 4 293
  • (Оцінок: 0)
Розшифровуємо герб - Сонце
Розшифровуємо герб - Сонце

Ще одна спроба розшифрувати герб Сонця!

також читаємо:

 наукова праця про герб Поділля

 Версія Данілова про герб

За законами геральдики:

Наявність у зірки 16 променів означає, що така зірка зображує Сонце, і, отже, називається в емблематиці вже не зіркою, а Сонцем, так як за геральдичними правилами 16 - мінімальне число променів, що дає підставу називати зображення Сонцем, і будь-яке число променів, понад 16 і кратне 4, також є достатнім, щоб зображення, що володіє ними, називалося Сонцем.

Найчастіше диск сонця має риси людського обличчя. Як правило, в геральдиці зображення сонця тінктуріровано кольором металу - золота або срібла.

Промені бувають прямі і хвилеподібні, на деяких зображеннях вони чергуються. Якщо промені прямі, то це сонце - сяюче, якщо ж промені хвилеподібні, то це сонце - палаюче.

:smailuk32: Тобто кам`янецьке сонце і сяюче і палаюче!

Також незаймана діва по-латині називаються Virgo, то і 16-кінцева зірка як емблема Святої Діви Марії пізніше отримала найменування Віргінської зірки.
Сонце символізує щедроту душі, веселість вдачу, але в той же час, є гербом Поділля і засвідчує про польське походження міста.

 

Але в 2009 році старший науковий співробітник місцевого історичного музею-заповідника Юрій Фурман представів на світ божий найдавнішу на території Хмельницької області друковану книгу «Герби лицарства Польського», що знаходиться у фондах музею. Вона була видрукувана в 1584 році за рукописи польського історика Бартоша Папроцького в краківській приватній друкарні Мацея Гармолешека.
Як повідомив Юрій Фурман, стародрук потрапив до фондів музею в1963 році, і в цій книзі сонце має 20 променів!

 І що це означає знає лише Бог!

 

 

 


------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини