Форум міста Кам'янець-Подільський

 
Камянець-Подільський » Форум » Наше місто » Теревені та плітки Камянця » Введення в експлуатацію будинку в Кам'янець-Подільську та Україні в 2020 році!

Введення в експлуатацію будинку в Кам'янець-Подільську та Україні в 2020 році!

 • 2 086
 • 10
 • 2020-08-16

Шановне панство! Презентую власноруч написані мною матеріали для самостійного введення в експлуатацію свого будинку, що плануєте до побудови або вже є самовільно збудований і без документів.

Тематично матеріали стосуються архітектури, містоубудвання та будівельного контролю. Що Ви можете дізнатися:

1. Новововедення в 2020 році по темі введення будинку в експлуатацію.

2. Відмінності введення в експлуатацію садового, дачного або житлового будинку.

3. Патові ситуації.

4. Як ввести в експлуатацію через будівельну амністію, критерії за якими будинок підпадатиме під це.

5. Як подавати та заповнювати декларацію про готовність до експлуатації.

6. Перелік всіх законів, підзаконних постанов, порядків що регулюють питання введення в експлуатацію.

Джерело: http://legalhome.com.ua/ua/informatsiia-dlia-zamovnykiv-posluh-uzakonennia/vvedennia-bydunky-explyataciy

Дуже прошу адміністрацію не видаляти допис, матеріали дійсно стануть в нагоді читачу форума! Дякую!

0 6
Іван Гість
 • 19 серпня 2020 15:27
Доброго дня! Підскажіть Будь Ласка, що робити коли вже є зареєстроване повідомлення про будівельні роботи, але змінилася адреса, як правильно подати декларацію про готовність, статтю прочитав, там немає про це інформації. Буду вдячним за відповідь!
0 0
followme Користувач
 • 20 серпня 2020 14:02
В статті розказано, що дозвіл на будівельні роботи та декларація мають відповідати один одному по інформації, таким чином дублюватися та повторятися, в тому числі по адресі будинку, стаття велика, може Ви не уважно прочитали, про це говориться в розділі статті:

http://legalhome.com.ua/ua/informatsiia-dlia-zamovnykiv-posluh-uzakonennia/vvedennia-bydunky-explyataciy#e3

- абзац 5.
Звісно все не передбачиш, щоб універсально покрити всі випадки, які виникають в зв'язку з подачею декларації, Вам потрібно роздрукувати з постанови Кабінету Міністрів України №461 від 13 квітня 2011 року, додаток про зміну даних в попередньо поданих документам, заново разом з цим повідомлення про зміну подати свій дозвіл на будівельні адреси з релевантними змінами, а потім коли це все буде відображено в реєстрі будівельної діяльності - подати декларацію про готовність до експлуатації.
Тим більше, якщо у Вас були зміни, що зараз не відповідають будівельному паспорту, то треба туди теж внести поправки по схемі забудови та адресі, ще перед зверненням в Державну сервісну службу містобудування!
0 2
Іван Гість
 • 20 серпня 2020 17:06
Дякую за відповідь! То мені потрібно обобов'язково вносити зміни по адресі до будівельного паспорту?
0 0
followme Користувач
 • 20 серпня 2020 18:02
Якщо не було змін по плану забудови, то однозначно НІ, відносно будівельного паспорту, то в нього й найменування: будівельний паспорт забудови земельної ділянки, згідно наказу №103 від 05.07.2011 року, згідно ЗУ "Про землустрій" земельна ділянка має місце положення поворотних точок за координатами довготи й широти, що міститься в технічній документації на землю, тому немає потреби присвоювати адресу землі й відповідно будпаспорту, головне коректний кадастровий номер, поміж всього від березня 2019 почав діяти порядок по адресам, який прямо забороняє присвоювати адресу землі, тільки у випадках з поділом можна щось придумати.
Також відповідно до ЗУ 26-3 "Про регулюва...міс. діяльності" адреса присвоюється або після повідомлення або декларації на розсуд замовника.
0 1
Андрій Гість
 • 20 серпня 2020 18:25
Доброго дня! Я не можу зареєструвати декларцію про готовність до експлуатації вже цілий рік, 5 разів подавав у цнап, кожного разу відмови, остання була, що я не вірно зазначив кількість квартир в будинку, він у мене на два входи, тому получається дві квартири, будинок побудований в 2015 році, брист що подавав дозвіл за кордоном, чи можете Ви допомогти?
0 0
followme Користувач
 • 20 серпня 2020 19:36
Взагалі двоквартирна забудова і більше, будується на підставі проекту та містобудівних умов й обмежень, тому Вам і відмовляють в реєстрації декларації про готовність до експлуатації, Ви поступово наближаєтесь до фінішу, тільки вкажіть одна квартира, а кількість кімнат згідно технічного паспорту. А щодо окремих входів, чи Ваших планів по поділу, то вони будуть, чи можуть бути лише тоді коли проведете введення будинку в експлуатацію і зареєструєте право власності, щоб збудована нерухомість була об'єктом цивільних прав та обов'язків.
Відносно допомоги, то локально працюємо по Києву та Київській області, якщо Ваш об'єкт тут, то телефонуйте, контакт знайдете через посилання в темі.
0 1
Марія Гість
 • 27 серпня 2020 14:17
Доброго дня, якщо Буде Ваша Ласка, скажіть, як ввести в експлуатацію будинок, якщо на тому місці стояв старий, побудований за царя гороха, на землю є державний акт від 2003 року, читали Ваші матеріали, репостили у фейсбук, дякую за відповідь!!!
0 0
followme Користувач
 • 28 серпня 2020 13:35
Доброго дня!
Неможливо ввести в експлуатацію новий будинок, якщо у Вас правоустановчі документи на землю від 2003 року, державний акт червоного кольору і право власності на старий будинок не міститься в Державному реєстрі речових прав, що навіть добре, бо не потрібно за такої ситуації скасовувати запис в ДРПП. Знесення старого будинку теж не потребує погодження від органів архітектури.
Тому Вам для початку потрібно навести порядок з земельною ділянкою, присвоїти кадастровий номер і зареєструвати право власності в ДРРП.
А потім вже приступати до алгоритмів дій введення будинку в експлуатацію, що прописані на моєму ресурсі.
0 0
Віктор Гість
 • 21 вересня 2020 20:31
Доброго вечору!
Маємо проблеми з введення в експлуатацію, в 2020 році зробили технічний паспорт, щоб скористатися будівельною амністією, але вже два рази подавали декларацію про готовність до експлуатації й не реєструють документ. У відмовах пишуть, що змінився план зонування і побудова садового будинку в санітарно-охоронній зоні заборонена.
Що можна зробити в даній ситуації?
Будівельний паспорт робили ще в 2012 році.
0 0
followme Користувач
 • Вчора, 15:45
Поширена ситуація, коли будинки частково узаконюють і не вводять в експлуатацію, щоб не платити податок на нерухоме майно у випадках перевищення неоподаткованих наднормових площ.
Але знову же, що будівельний паспорт забудови ділянки і повідомлення не захищають в повній мірі власника фактичної забудови, тимчасове перебування або проживання в ньому теж передбачають штраф за експлуатацію, без введення в експлуатацію.
Якщо з'явилася санітарно-охоронна зона, то це скоріше всього за певного підприємства, що теж можна проаналізувати за відповідною постановою МОЗ про визначення санітарних зон.
Простіше всього експлуатувати самовільно побудований садовий будинок, який треба вводити в експлуатацію з такими складнощами. Тим паче в 2020 році з адаптивним карантином, що в ЦНАП не попадеш просто так й електронно досі немає можливості подати декларацію про готовність до експлуатації!
А на майбутнє знати і застерегти знайомих, що нерухомість треба оформляти повністю. Будівельні паспорти легко скасовуються, відповідна зміна в генеральний план населеного пункту, для побудови мережі, чи іншого об'єкта інфраструктури, введення в експлуатацію має бути з реєстрацією права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
0 0

Ваш коментар чи ставлення до цієї теми: