Перший портал / Герб та прапор Кам'янця-Подільського

Герб та прапор Кам'янця-Подільського

Українська версія
Російська версія
EN.
PL.


Сяюче сонце з шістнадцятьма променями (герб Кам`янця-Подільського) — нагадує нам про далекі часи, коли народи світу, в тому числі і наші предки, вшановували небо та небесні світила символічними зображеннями на скелях, стінах печер, на різних предметах. Сонце, як і інші світила, було символом родючості.

Сучасний герб міста зображує в лазуровому полі золоте усміхнене сонце з шістнадцятьма променями.

--

- Про 20 променів на сонці

- Про геральдику Поділля

Вигляд сучасного прапора та герба Кам`янця-Подільського:

Прапор Кам`янця-ПодільськогоСучасний герб Кам`янця-Подільського

 

ПРАПОР міста В синьому прямокутному полотнищі зі співвідношенням сторін 2:3 - жовте усміхнене сонце.

Сучасний герб Кам`янця-Подільського:
Сучасний герб Кам`янця-Подільського 
Історія розвитку символіки міста

герб Кам`янця 1967р

герб Кам`янця 1967р Герб затверджений 5 вересня 1967р. Являє собою лазуровий щит, в якому зображені золоті сонце, розкрита книга, контури Старої Фортеці та шестерня. В главі - зображення прапора УРСР.

герб Кам`янця 1859р

герб Кам`янця 1859р

3 лютого 1859р. Б.Кене розроблений проект нового герба міста: в лазуровому полі золоте усміхнене сонце, над яким - золотий хрест. Щит увінчаний золотою міською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими колосками, оповитими Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.

 

герб Кам`янця 1796р

герб Кам`янця 1796р

Герб російського періоду затверджений 22 січня 1796р. В лазуровому полі - золоте сяюче сонце з шістнадцятьма променями, над ним - хрест. Такий герб використовувався ще давньоруськими князями. Для означення приєднання краю до імперії розміщений на державному російському гербі.

ГЕРБ Подільської губернії

Герб Подільської губернії

Герб Подільської губернії

Взагалі, виникнення герба як постійної емблеми відноситься до XI—XII століть. Деякі міста Русі мали герби і вже в X столітті. їх зображали на прапорах, печатках. і грошових знаках. Можливо, що саме в той період сяюче сонце стало символом нашого краю. Згодом зображення світила стає гербом Подільського воєводства. Цей герб зустрічаємо на деяких архітектурних пам`ятках Кам`янця-Подільського. Сяюче сонце, вирізьблене в кам`яній плиті, посміхається нам з фронтону ратуші, що знаходиться на Центральній площі Старого міста.

Піднімаючись по Старопоштовому спуску до Вітряної брами, перехожий неодмінно зверне увагу на два кам`яних стовпи. В один з них вмуровано білокам`яну плиту із зображенням сяючого сонця. її зняли з так званих других Польських воріт, що тут стояли до 1832 року і які знесли, щоб розширити вулицю. На їх місці поставили згадані кам`яні стовпи.

Зображення герба Камянця на карті Томашевича

Зображення герба знаходимо також у деяких документах та старовинних книгах. Так. у лівому верхньому кутку плану Кам`янця, що був складений Кіпріаном Томашевичем в 1672 році, також зображений герб: сонце з 16 променями і написом навколо «оплот Подільського воєводства». Герб Подільського воєводства знаходимо і в гербовнику, виданому в 1728 році. (дивись малюнок зліва)

В 1793 році Поділля увійшло до складу Російської імперії. З 1785 року герб у Російській державі стає обов`язковим для кожного міста. Для тих, що не мали їх раніше, герби складалися спеціальною Геральдичною комісією, затвердженою ще Петром І. У герб вносилися предмети, що характеризували географічні умови, економіку та побут населеного пункту. Геральдична комісія приймала також до уваги і традиційні символи міст.

Губернський герб Кам`янця-Подільського

Губернський герб Кам`янця-Подільського

Для губернського Кам`янця затвердили герб, який раніше слугував гербом Подільського воєводства. На блакитному полі щита золотом зображені сонце з шістнадцятьма променями і чотириконечний хрест. Для означення возз`єднання Поділля з Росією цей герб зображувався на грудях двоголового орла, що був державним гербом Російської імперії.

Після перемоги Жовтня старі герби скасували. Молода Радянська держава не могла використовувати старі емблеми. Треба було створити такі, що відображали б новий суспільний і економічний лад.

Сучасний герб Кам`янця-Подільського

Сучасний герб Кам`янця-Подільського

У серпні 1967 року виконком міської Ради народних депутатів затвердив для Кам`янця-Подільського новий герб, ескіз якого створив художник Дмитро Брик. В основу його покладено старовинну емблему - сяюче сонце з шістнадцятьма променями. У верхній частині гербового щита зображено смужку червоного кольору з емблемами серпа і молота - символів праці та союзу робітників і селян. На блакитному тлі щита розміщено силует Старої фортеці, а під ним - розгорнута книга і шестерня. Всі елементи сповнені глибокого символічного змісту. Зображення Старої Фортеці свідчить про те, що Кам`янець-Подільський багатий на архітектурні пам`ятки, нагадує про бурхливе історичне минуле. Розгорнута книга є символом розквіту освіти і культури міста, а шестерня символізує високий рівень розвитку промисловості. Новий зміст можна вкласти в зображення сонця в гербі.

 

 Погляд на проблему виникнення герба Кам’янця.

Герб троьх общин Кам`янцяЯк правило, за герб Кам`янця вважають сонце. Але асоціювати герб із зображенням золотого сонця (чи то на білому, чи то на блакитному тлі) з містом Кам`янцем, хоч і не зовсім неправильно, проте і не зовсім правильно. Так, Кам`янець як столиця Поділля мав безпосереднє відношення до сонячного герба, оскільки останній репрезентував землю Подільську. Проте місто мало і свій особистий герб, який вирізняв його з низки інших. Пам`ятаю, коли «Кам`янець-Подільський вісник», став друкувати на першій сторінці герб — сонце на щиті, який мав напівкруглий виріз, то це викликало дебати: чи правильним є таке зображення, оскільки усічений щит вважали за ознаку боягузтва. Потрібно сказати, що напівкруглий виріз у правому горішньому куті щита слугував на те, щоб під час атаки притримувати древко списа. Але це так, до слова.

Що ж до самого герба Кам`янця, то це питання розглядалося на IX сесії міської Ради у січні 1992 року. Затверджений герб мав такий вигляд: на блакитному тлі золоте сонце з 16 променями, а над ним — золотий хрест. У звіті із сесії зазначено: «Позаторік депутати - після тривалої дискусії і поіменного голосування відновили історичний герб Кам`янця-Подільського 1796 року. Очевидно, лякало сполучення кольорів: жовтого і блакитного».

Проте, коли звернутися до терену історії, то можемо заявити, що в глибшій, ніж 1796 рік, ретроспективі Кам`янець мав зовсім інший герб, який більше відповідав його ролі. Звернемося до авторитетного польського видання «Горой рицарства польського», зібраного та виданого 1584 року Бартошем Папроцьким. Як стає відомо звідси: «Воеводство подільське ужизало за герб золоте сонце на білому тлі... Місто головне Кам`янець... вживає за герб святого Юрія (Георгія Побідоносця — І.Д.) на коні, що б’є змія». Отже, гербом нашого міста був відомий іконописний біблійний сюжет. Був він наданий Кам`янцю, як повідомляє вищевказане джерело, княжатами руськими.

 Георгій Переможець

Чому було обрано саме такий сюжет, сказати важко, проте він якнайкраще визначав роль Кам`янця протягом довгих століть. Згідно із «Житіями святих», Георгій перемагає змія - словом і хрестом. Проте «в Греции и у славянских народов сложилась иная трактовка этой легенды, согласно Которой он побеждает дракона прежде всего силой оружия (вот откуда изображаемый на иконах поединок). Отсюда же идет и традиция считать св.Георгия покровителем воинов». Тож, як Георгій Побідоносець є у християнстві символом безкомпромісної боротьби з сатанинською силою у вигляді змія, так і Кам`янець довгий час виконував ту ж роль. Недаремно у XV-XVIII ст. його називали «антемурале християнум» (тобто, оплотом хри-стиянства), оскільки місто активно протидіяло розвою мусульманської (басурманської, читай — сатанинської експансії.

Такий герб Кам`янець уживав аж до кінця XVIII століття. Проте після входження Кам`янця до складу Росії (1793 рік) герб переглянули.. І не випадково. Відомо, що зображення Георгія Побідоносця було центральним у російському гербі, де на грудях двоголового орла змальовували щит з відомим сюжетом. Георгій Побідоносець був покровителем Москви та князівства Московського, а, отже, більше нікому не був повинен покровительствувати. Чому так вийшло, що і у Москви, і у Кам`янця були ідентичні герби, — сказати важко. Скоріше за все, тут зіграв свою роль Його Величність Випадок.

Проте ось досить цікаве зауваження сучасного дослідника Фелікса Шабульдо в його монографії «Юго-Западная Русь в составе Великого княжества Литовского» (Київ, 1987 рік). Згадуючи про спустошливий набіг литовців на ханський улус, який можна асоціювати з Поділлям, автор відзначає реакцію на цю подію московських послів у Золотій Орді: «Особое выделение послами в Орде того обстоятельства, что опустошенная, литовскими князьями территория являлась не только ханским улусом, но и отчиной великих князей московских, говорят о том, что подольские события 1346-1347 гг. восприняли в Москве именно таких образом».


------

Ігор ДАНІЛОВ, завідувач відділу історії фортеці в Кам`янець-Подільському історичному музеї-заповіднику. (1994р.)

 

 Геральдика Каменца-Подольского

Современный герб Каменца-Подольского

Современный герб города изображает в лазурном поле золотое улыбающееся солнце с шестнадцатью лучами.

ФЛАГ города В синем прямоугольном полотнище с соотношением сторон 2:3 - желтое улыбающееся солнце.

 

 

История развития символики города

герб 1967г

Герб утвержден 5 сентября 1967г. Представляет собой лазурный щит, в котором изображенные золоте солнце, раскрытая книга, контуры Старой Крепости и шестерня. В главе - изображение флага УССР.

 

герб 1985г.

 

3 февраля 1859г. Б.Кене разработанный проект нового герба города: в лазурном поле золотое улыбающееся солнце, над которым - золотой крест. Щит увенчан золотой городской короной с тремя вершками и обрамлен двумя золотыми колосками, обвитыми Александровской лентой. Утверждение не получил.

герб 1796г.

 

Герб русского периода утвержден 22 января 1796г. В лазурном поле - золотое сияющее солнце с шестнадцатью лучами, над ним - крест. Такой герб использовался еще древнерусскими князьями. Для определения присоединения края к империи размещенный на государственном русском гербе.

 

 

 ГЕРБ Каменца-Подольского.

Герб Подольской губернии

Сияющее солнце с шестнадцатью лучами - напоминает нам о далеких временах, когда народы мира, в том числе и наши предки, боготворили небо и небесные светила символическими изображениями на скалах, стенах пещер, на разных предметах. Солнце, как и другие светила, было символом плодородия.

Вообще, возникновение герба как постоянной эмблемы относится к XI-XII столетий. Некоторые города Движении имели гербы и уже в X столетии. их рисовали на флагах, печатках и денежных знаках. Возможно, что именно в тот период сияющее солнце стало символом нашего края. Со временем изображение светила становится гербом Подольского воеводства. Этот герб встречаем на некоторых архитектурных памятках Каменца-Подольского. Сияющее сонце, иссеченное в каменной плите, улыбается нам из фронтона ратуши, которая находится на Центральной площади Старика города.

Герб Каменца на карте ТомашевичаПоднимаясь по Старопоштовом спуску к Ветреным воротам, прохожий непременно обратит внимание на два каменных столба. В один из них встроено белокаменную плиту с изображением сияющего солнца, ее сняли из так называемых вторых Польских ворот, которые здесь стояли до 1832 года и которые снесли, чтобы расширить улицу. На их месте поставили упомянутые каменные столбы.

Изображение герба находим также в некоторых документах и старинных книгах. Так. в левом верхнем уголке плана Каменца, который был составлен Киприаном Томашевичем в 1672 году, также изображенный герб: солнце с 16 лучами и надписью вокруг «оплот Подольского воеводства». Герб Подольского воеводства находим и в гербовнике, выданному в 1728 году.

В 1793 году Подолья вошло в состав Русской империи. С 1785 года герб в Русском государстве становится обязательным для каждого города. Для тех, что не имели их раньше, гербы составлялись специальной Геральдической комиссией, утвержденной еще Петром І. В герб вносились предметы, которые характеризовали географические условия, экономику и быт населенного пункта. Геральдическая комиссия принимала также к вниманию и традиционные символы городов.

Герб губернского Каменца

Для губернского Каменца утвердили герб, который раньше служил гербом Подольского воеводства. На синем поле щита золотом изображенные солнце с шестнадцатью лучами и крест. Для определения воссоединения Подолье с Россией этот герб изображался на груди двуглавого орла, который был государственным гербом Русской империи.

После победы Октября старые гербы отменили. Молодое Советское государство не могло использовать старые эмблемы. Надо было создать такие, что отображали бы новый общественный и экономический порядок.

Современный герб Каменца-ПодольскогоВ августе 1967 года исполком городского Совета народных депутатов утвердил для Каменца-Подольского новый герб, эскиз которого создал художник Дмитрий Брик. В основу его положена старинная эмблема - сияющее солнце с шестнадцатью лучами. В верхней части гербовый щит изображен полоску красного цвета с эмблемами серпа и молотая - символов работы и союза рабочих и крестьян. На синем фоне щит размещен силуэт Старой крепости, а под ним - развернутая книга и шестерня. Все элементы преисполнены глубокого символического содержания. Изображение Старой Крепости свидетельствует о том, что Каменец-Подольский богатый на архитектурные памятки, напоминает о бушующем историческом прошлом. Развернутая книга является символом расцвета образования и культуры города, а шестерня символизирует высокий уровень развития промышленности. Новое содержание можно вложить в изображение солнца в гербе.

 

Г. Осетрова, старший научный работник Каменец-Подольского историко-архитектурного заповедника. (1984г.)

 

 Взгляд на проблему возникновения герба Каменца.

средневековый гербКак правило, за герб Каменца считают солнце. Но ассоциировать герб с изображением золотого солнца (то ли на белом, то ли на синем фоне) с городом Каменцом, хотя и не в корне неправильно, тем не менее и не совсем правильно. Так, Каменец как столица Подолья имел непосредственное отношение к солнечному гербу, поскольку последний представил землю Подольскую. Тем не менее город имел и свой личный герб, который отличал его из ряда других. Помню, когда «Каменец-Подольский вестник», стал печатать на первой странице герб - солнце на щите, который имел полукруглый вырез, то это вызвало дебаты: правильным ли есть такое изображение, поскольку усеченный щит считали за признак трусливости. Нужно сказать, что полукруглый вырез в правом верхнем угле щита служил на то, чтобы во время атаки придерживать древко копья. Но это так, к слову.

Что же к самому гербу Каменца, то этот вопрос рассматривался на IX сессии городского Совета в январе 1992 года. Утвержденный герб имел такой вид: на синем фоне золотое солнце с 16 лучами, а над ним - золотой крест. В отчете из сессии указаны: «В позапрошлом году депутаты - после продолжительной дискуссии и поименного голосования восстановили исторический герб Каменца-Подольского 1796 года. Очевидно, пугало соединение цветов: желтого и синего».

Тем не менее, когда обратиться к местности истории, то можем заявить, что в древней, чем 1796 год, ретроспективе Каменец имел совсем другой герб, который больше отвечал его роли. Обратимся к авторитетному польскому изданию «Горой рыцарства польского», собранного и выданного 1584 года Бартошем Папроцким. Как становится известно отсюда: «Воеводство подольское взяло за герб золотое солнце на белом фоне... Город главный Каменец... употребляет за герб святого Юрия (Георгия Победоносца - И.Д.) на кону, который бьет змея». Итак, гербом нашего города был известный иконописный библейский сюжет. Был он предоставленный Каменцу, как сообщает вышеуказанный источник, княжатами русскими.

Георгий победоносецПочему было избрано именно такой сюжет, сказать тяжело, тем не менее он как можно лучше определял роль Каменца на протяжении длинных столетий. Согласно «Житиям святых», Георгий побеждает змея - словом и крестом. Тем не менее «в Греции и в славянских народов сложилась иная трактовка этой легенды, согласно Которой он побеждает дракона прежде всего силой оружия (вот откуда изображаемый на иконах поединок). Отсюда же идет и традиция считать св.Георгия покровителем воинов». Итак, как Георгий Победоносец есть в христианстве символом бескомпромиссной борьбы с сатанинской силой в виде змея, так и Каменец длительное время выполнял ту же роль. Недаром в XV-XVIII ст. его называли «антемурале християнум» (т.е., оплотом христианства), поскольку город активно противодействовал розбою мусульманской экспансии.

Такой герб Каменец употреблял вплоть до конца XVIII столетия. Тем не менее после вхождения Каменца в состав России (1793 год) герб просмотрели.. И не случайно. Известно, что изображение Георгия Победоносца было центральным в русском гербе, где на груди двуглавого орла изображали щит с известным сюжетом. Георгий Победоносец был покровителем Москвы и княжества Московского, а, итак, больше никому не был должен покровительствовать. Почему так вышло, что и у Москвы, и у Каменца были идентичные гербы, - сказать тяжело. Скорее за все, здесь сыграл свою роль ее Величественность Случайность.

 

Игорь Данилов, заведующий отделом истории крепости в Каменец-Подольском историческом музее-заповеднике. (1994г.)

 

 

Heraldry Kamyanets-Podilsky

modern Kamyanets-Podilsky emblem portrays

 

The modern city emblem portrays in the azure field smiling sun with golden rays of sixteen.

 

FLAG cities in the blue rectangular with a ratio of 2:3 parties - smiling yellow sun.

 

 

 History of the symbols of the city

Coat of arms approved on September 5, 1967 It is a turquoise shield, which pictured gold sun, disclosed book, the contours of the Old Castles and gear. In chapter - the image flag USSR.

 

 

 

February, 1859 B. Kenya has developed a draft of a new coat of arms of the city: the azure field smiling golden sun, which is - a gold cross. The shield is crowned with a golden crown urban vershoks with three gold and two obramlen koloskami, Alexander obvitymi tape. Adoption has not received.

 

 

 

 

Coat of arms of Russian period, approved on January 22, 1796 In azure field - with the sun shining golden rays of sixteen, over it - cross. Such an emblem still used old Russian princes. To determine accession to the edge of the empire is located at the State Russian coat of arms.

 

 

 

 GERB Kamenetz-Podolski.

Shining with sixteen rays of the sun - reminds us of distant times when the peoples of the world, including our ancestors, worshipping the sky and celestial lights symbolic images on the rocks, cave walls, on different subjects. Sun, like other lights, was a symbol of fertility.

Actually, the emergence of the emblem as a permanent emblem belongs to the XI-XII centuries. Some cities have coats of arms and movement in the X century. painted on their flags, pechatkah Signs and money. It may be that at precisely the time the sun was shining symbol of our province. Over time, the image becomes emblem lights Podolski province. This emblem found on some architectural UIC Kamyanets-Podilsky. Shining sad, excision in stone plate, smiles us from the pediment Hall, located at the Central Square Starika city.

Зображення герба Камянця на карті ТомашевичаLift on lowering Staroposhtovom to Vetrenym gates, bystander necessarily draw attention to two stone pillar. In one of them white plate embedded with the image of the sun shines, it withdrew from the so-called second Polish gates, which stood here before in 1832 and demolished to widen the street. In their place have referred to stone pillars.

Picture Emblem also find some documents and antique books. So. in the upper left corner of the plan Kamenetz, who was drafted in Kiprianom Tomashevichem in 1672, also depicted emblem: a sun with 16 rays and the inscription around "Podolski stronghold province". Coat of arms and Podolski found in the province gerbovnike issued in in 1728.

In Podolya in 1793 joined the Russian Empire. On the coat of arms in 1785 in the Russian State becomes mandatory for each city. For those that did not have them before, coats of arms were Geraldicheskoy special commission approved yet by Peter I.. In emblem made objects that have characterized the geographical conditions, economy and way of life of the settlement. Heraldic Commission also took to the attention of urban and traditional characters.

For the province approved the emblem Kamenetz, who previously served as emblem Podolski province. At the blue box pictured gold shield with sun rays and sixteen cross. To determine the reunification with Russia Podolie this emblem depicted on the chest double-headed eagle, which was a public emblem of Russian empire.

After the victory of old coats of arms in October was canceled. The young Soviet state could not use the old logo. It is necessary to create such displays would be that new social and economic order.

In August 1967, City Council executive committee of People`s Deputies approved for Kamyanets-Podilsky new emblem, which created a sketch artist Dmitri Brik. It is based on an ancient emblem of his - the sun shining with sixteen rays. At the top of the stamp depicts a striped shield with a red hammer and sickle emblems - symbols of work and union workers and peasants. At the blue background billboard posted silhouette of the Old Fortress, and beneath it - launched a book and gear. All the elements are of profound symbolic content. The image of Old Castles shows that the Kamyanets-Podilskyi rich in architectural reminders, recalls raging historical past. Expand book is a symbol of the flourishing education and culture city, and gear symbolizes the high level of industrial development. The new content can be put into the image of the sun in the coat of arms.

G. Osetrovaya, Senior Researcher Kamenets-Podolski historical and architectural reserve. (1984g.)

 

 A look at the problem arise Emblem Kamenetz.

emblem KamyanetsTypically, the emblem Kamentsa feel the sun. But associate emblem depicting a golden sun (whether white, whether on blue background) Kamentsom with the city, although not fundamentally wrong, however, and not entirely correct. Thus, as the capital of Kamyanets-Podilsky had direct relevance to the sun emblem, since the latter presented the land Podolskuyu. Nevertheless, the city had and his personal coat of arms, which distinguishes it from several others. I remember when "Kamyanets-Podilskyi Gazette", was printed on the front page coat of arms - to shield the sun, which had a crescent notches, it aroused debate: whether there is such a picture, because truncated Shield saw a sign for the cowardly. It must be said that a crescent notches in the upper right corner served as a shield to attack during the flagpole stick spears. But so, by the way.

As to the coat of arms Kamyanets, the issue was considered at the IX session of City Council in January 1992. Approved emblem had this kind: the blue background of golden sun with 16 rays, and above it - a gold cross. The report of the session indicated: "In the year before last deputies - after lengthy debate and a roll-call vote restored historic coat of arms Kamyanets-Podilsky in 1796. Obviously, frightening connection colors: yellow and blue ".

Nevertheless, when the stories appeal to the terrain, it can say that in ancient than in 1796, Kamenetz retrospect had a different coat of arms, which is more responsive to its role. Let us turn to authoritative Polish edition of "Gore rytsarstva Polish", collected and issued in 1584 Bartoshem Paprotskim. As is known from here: "podolskoe Province took over the golden sun emblem on a white background ... City chief Kamenets ... uses for the emblem of St. Yuri (George Conqueror - ID) at stake, which beats the snake ". So, the emblem of our city was famous icon biblical story. He was granted Kamentsu, as reported by the aforementioned source, knyazhatami Russians.

What was elected just such a plot, hard to say, however, it may be better defined the role Kamentsa over the long centuries. According to "Living saints", George wins snake - and cross word. Nevertheless, "in Greek and Slavic peoples in a different interpretation of this legend, according Kotoroy he wins the dragon above all by force of arms (which is portrayed on icons fight). Hence the same tradition and is considered the patron sv.Georgiya warriors ". So, as George Pobedonosets in Christianity there is a symbol of uncompromising struggle against satanic force in the form of the snake, and Kamenets long served the same role. It is not in the XV-XVIII art. it called "antemurale hristiyanum" (i.e., the stronghold of Christianity), because the city is actively oppose rozboyu Muslim expansion.

Such an emblem Kamyanets-Podilsky used until the end of XVIII century. However, after entering Kamentsa of Russia (1793 year) emblem reviewed .. It is no accident. It is known that the image of George the Conqueror was central to the Russian coat of arms, where the double-headed eagle on the breast shield depicted with a well-known story. Pobedonosets George was the patron of Moscow and the Moscow principality, and, thus, no longer had to be patronized. Why is it so happened that, and Moscow, and Kamenetz were identical coats of arms - say seriously. Most of all, here played a role her Velichestvennost Randomness.

 

Igor Danilov, head of department stories fortress in Kamyanets-Podilsky historical museum-reserve. (1994g.)

 

Heraldyka Kamenetz-Podolski

Nowoczesny symbol Kamenetz-Podolski

Nowoczesny symbol miasta Portal w dziedzinie azure smiling złote promienie słońca z szesnastu.

FLAGI miast w niebieski prostokątny o stosunku 2:3 stron - uśmiecha Yellow Sun.

 

 Historia z symboli miasta

Godło zatwierdzone na 5 września 1967 To jest tarcza turkus, złoto, które na zdjęciu słońce, ujawnione książki, kontury Stare pałace i narzędzi. W rozdziale - obraz flagi ZSRR.

 

 

 

lutego 1859 B. Kenia opracował projekt nowej herb tego miasta: azure dziedzinie smiling Golden Sun, który jest - Złoty Krzyż. Tarczę jest zwieńczone złotą koroną miejskich vershoks trzy złote i dwa obramlen koloskami, Alexander obvitymi taśmę. Przyjęcie nie otrzymała.

 

 

 

 

Godło Rosyjski okres, zatwierdzonego w dniu 22 stycznia 1796 W dziedzinie azure - słońce świeciło złote promienie szesnastu, nad nim - krzyż. Takie godło nadal stosowane stare Rosyjski książąt. Aby określić przystąpienia do skraju imperium znajduje się w Państwowym Rosyjski herb.

  

 Kamenetz GERB-Podolski.

Shining szesnaście z promieniami słońca - przypomina nam o odległych czasach, gdy narody na świat, w tym naszych przodków, religię nieba i niebieskich świateł symbolicznych obrazów na skałach, ścianach jaskiń, na różne tematy. Nie, podobnie jak inne lampy, był symbolem płodności.

Właściwie pojawienie się godło jako stałe godło należy do XI-XII wieku. Niektóre miasta mają herby i przemieszczania się w X wieku. namalowane na ich flagi, znaki pechatkah i pieniądze. Może się okazać, że właśnie w tym czasie słońce świeciło symbolem naszej prowincji. Z czasem obraz staje się świeci Podolski godło prowincji. To godło znaleźć na niektóre architektury UIC Kamenetz-Podolski. Shining smutne, wycięciu w kamieniu tablicy, uśmiecha się do nas z pediment Hall, położona na centralnym placu miasta Starika.

Зображення герба Камянця на карті ТомашевичаLift na obniżenie Staroposhtovom do Vetrenym bramy, bystander koniecznie zwrócić uwagę na dwie kamienne filaru. W jednym z nich białe osadzone tablicy z wizerunkiem słońce świeci, wycofała się z tzw sekund Polski bramy, przed którym stanął tu w 1832 roku i rozebrany do poszerzenia ulicy. W ich miejsce mają określone kamiennych filarach.

Zdjęcie Godło również znaleźć kilka książek, dokumentów i antyki. Więc. w lewym górnym rogu planu Kamenetz, którzy została sporządzona w Kiprianom Tomashevichem w 1672, również prezentuje godło: z 16 promieniami słońca i wokół napis "Podolski twierdzy prowincji". Godło i Podolski znalezionych w prowincji gerbovnike wydane w w 1728.

W Podolya w 1793 roku przystąpiły do Rosyjski Imperium. Na herb w 1785 roku w Rosyjski Państwo staje się obowiązkowe dla każdego miasta. Dla tych, którzy nie mają przed nimi, herby zostały Geraldicheskoy Specjalne Komisja zatwierdziła jeszcze przez Piotra I.. W godło wykonane obiekty, które charakteryzują się warunków geograficznych, gospodarki i sposób życia rozliczenia. Heraldic Komisja wzięła również do wiadomości miejskich i tradycyjnych znaków.

Na prowincji zatwierdziła godło Kamenetz, którzy wcześniej służyli jako godło prowincji Podolski. Na niebieskim polu zdjęciu złota tarcza z promieniami słońca i szesnaście krzyża. Aby ustalić, zjednoczenie z tym Rosja Podolie godło umieszczonych na klatce piersiowej dwukrotnie kierował orzeł, który był publicznych godło Rosyjski imperium.

Po zwycięstwie stare herby w październiku została anulowana. Młody sowieckiego państwa nie może używać starego logo. Konieczne jest stworzenie takich wyświetlaczy będzie, że nowy porządek społeczny i gospodarczy.

W sierpniu 1967, Rada Miasta komitet wykonawczy Ludowej Deputowanych zatwierdzonych do Kamenetz-Podolski nowe godło, który stworzył szkic artysty Dmitri Brik. Jest on oparty na starożytnej jego godło - słońce świeciło z szesnaście promienie. W górnej części znaczka widnieje paski tarczę z czerwonym godła sierp i młot - symbole pracy i związków zawodowych pracowników i chłopów. Na niebieskim tle tablicy sylwetka zamieszczona w Stara Twierdza, a pod spodem - rozpoczęła książki i narzędzi. Wszystkie elementy są głębokie symboliczne treści. Obraz Stare pałace pokazuje, że Kamyanets-Podolski bogate w architektonicznego przypomnienia, przypomina szalała historycznej przeszłości. Rozwiń książka jest symbolem kwitnący edukacji i kultury miasta, narzędzi i symbolizuje wysoki poziom rozwoju przemysłowego. Nowe treści mogą być wprowadzane do wizerunku słońca w herb.

G. Osetrovaya, starszy pracownik naukowy Kamenec-Podolski historycznych i architektonicznych rezerwy. (1984g.)

 

 Spojrzenie na problem pojawić Godło Kamenetz.

Zazwyczaj, godło Kamentsa poczuć słońce. Ale skojarzyć godło przedstawiające Golden Sun (czy białego, czy na niebieskim tle) Kamentsom z miasta, choć nie fundamentalnie błędne, jednak nie w pełni poprawne. Tak, jak w stolicy Kamenec Podolya miał bezpośredni związek ze słońcem godło, ponieważ ta ostatnia przedstawiła Podolskuyu ziemi. Mimo to, miasto i jego osobiste miał herb, która odróżnia go od wielu innych. Pamiętam, gdy "Kamyanets-Podolski Gazette", został wydrukowany na pierwszej stronie herb - na tarczy Słońca, który miał już punkty, wywołały debatę: czy istnieje taki obraz, ponieważ obcięta Tarcza widząc znak dla tchórzliwych. Trzeba powiedzieć, że już punkty w prawym górnym rogu służył jako tarcza do ataku podczas flagpole trzymać włócznie. Ale tak swoją drogą.

Jeśli chodzi o herb Kamenetz, kwestia ta została rozpatrzona na IX sesji Rady Miasta w styczniu 1992. Zatwierdzony godło miał tego rodzaju: niebieskim tle złotego słońca z 16 promieniami, a nad nim - Złoty Krzyż. W sprawozdaniu wskazano na sesji: "W ostatnim roku przed zastępców - po długiej dyskusji i głosowaniu imiennym przywrócony historyczny herb Kamenetz-Podolski w 1796. Oczywiście, przerażająca związku kolory: żółty i niebieski ".

Niemniej jednak, kiedy historie odwołania do terenu, można powiedzieć, że w starożytnym niż w 1796, Kamenetz wstecz miał inny herb, który jest bardziej wrażliwi na jego rolę. Pozwól nam zwracać się do autorytatywnego Polski edycja "Gore rytsarstva Polski", zebrane i wydane w 1584 Bartoshem Paprotskim. Jako znany jest z: "podolskoe prowincja przejęła Golden Sun godłem na białym tle ... Miasto naczelny Kamenec ... wykorzystuje do godło św Yuri (George Zdobywca - ID) na grę, która pokonuje w węża ". Tak więc herb naszego miasta była znana ikona opowieści biblijnych. Był przyznane Kamentsu, zgłoszonych przez wyżej wymienione źródła, knyazhatami Rosjan.

Co został wybrany właśnie taki działki, trudno powiedzieć, ale może być lepiej zdefiniowane w roli Kamentsa przez długie wieki. Według "Życia Świętych", George wygrywa snake - słowo i krzyż. Niemniej jednak, "Grecki i narodów słowiańskich w różnych interpretacji tego legenda, według Kotoroy on wygrywa smoka przede wszystkim przez życie broni (która jest portretował na ikony walki). W związku z tym tę samą tradycję i uważany jest za patrona sv.Georgiya wojowników ". Tak, jak George Pobedonosets w chrześcijaństwie jest symbolem bezkompromisowej walki z szatańskich życie w formie wężowego, i długo służył Kamenec tę samą rolę. To nie jest w XV-XVIII sztuki. go o nazwie "antemurale hristiyanum" (tzn. twierdzy chrześcijaństwa), ponieważ miasto jest aktywnie sprzeciwia rozboyu muzułmańskiej ekspansji.

Takie godło Kamenec wykorzystane do końca XVIII wieku. Jednak po wprowadzeniu Kamentsa z Rosja (1793 rok) godło poddane .. To nie przypadek. Wiadomym jest, iż obraz George Zdobywca został centralny do Rosyjski herb, gdzie dwukrotnie kierował orła na piersi tarczę umieszczonych w dobrze znanych opowieści. Pobedonosets George został patronem Moskwa i Moskwa principality, a tym samym nie muszą już być patronuje. Dlaczego jest on tak się stało, że i Moskwa, i Kamenetz były identyczne herby - mówią poważnie. Większość wszystkich, tutaj odgrywa rolę jej Velichestvennost Randomness.

 

Igor Danilov, szef departamentu historii twierdzy w Kamyanets-Podolskim historyczne muzeum rezerw. (1994g.)

2010-03-18
Вернуться назад