Перший портал / Чи буде введено комендатську годину в Кам'янці

Чи буде введено комендатську годину в Кам'янці

 Проблема поведінки дітей та підлітків міста, а також правопорушень, скоєних ними у вечірній час, змусила владу міста винести на обговорення питання щодо запровадження комендантської години для неповнолітніх. Більшість підтримує цю ідею та вважає за необхідне ухвалити таке рішення. Втім, окремі кам`янчани категорично проти запровадження у місті комендантського часу.

 

Співробітники організаційного відділу міської ради з метою дослідження проблеми провели окреме опитування громадян.

 

віком до 16 років: підтримують введення  лише 8%.

 віком від 16 до 25років підтримують 59% опитаних.

 віком від 25 до 50 років  опитаних підтримують аж  68%

 

 70%  опитуваних  висловили думку ввести комендантську годину з 23.00.

 

З іншої сторони такі обмеження для підлітків є незаконними -  "Це порушення свободи пересування, яке гарантується Конституцією України і цього не можна робити.

Якщо будуть бажаючі подавати до суду щодо цього рішення, як такого, що порушує права люди (а подавати треба до Адміністративного суду), то ми підтримали б такий позов", - каже правник Захаров.

 

стаття 33 Конституції України гарантує кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, свободу пересування, за винятком обмежень, які встановлюються законом. І у будь-якому разі вирішувати питання, які стосуються права українців на пересування може лише Верховна Рада, а не місцева влада.

 

Є також негативний досвід європейських країн, коли дорослі часто ставали сутенерами для неповнолітніх, адже в присутності дорослих дітям ходити можна!

 І на кінець цікаві слова батька з Вінниці де діє комендатська година:

- Пушкін у 13 років з друзями і баришнями кутив, Чехов у цей вік позбувся невинності у борделі. А в нас ідуть шляхом єврототалітаризму: всім сидіти по домівках, бо інакше злочинність зростає!

І це лише початок: в інших містах (в РФ, де все паскудне переймається в заходу раніше) дітям взагалі після 22.00 на вулиці не можна з`являтись.

Я свою дитину й так не пущу по кабаках, допоки не прийде час. Але то справа батьків, а не влади. Може, міліції краще не пуза нажирати, а по вулицях патрулювати, бо ще жодного разу їх вночі там не бачив? Тоді й злочинності менше буде. Бо так можна і для всіх інших комендантську годину ввести.

23-07-2010, 21:54
Вернуться назад