Перший портал / Петраманія-2008

Петраманія-2008

2008 р. Іван і Сергій КЛЯПЕТУРИ знайшли однодумця для реалізації свого задуму з проведення симпозіуму скульпторів «PETRA-MANIA» у  Кам`янці-Подільському. Власник «Гала готелю» Анатолій КОВАЛЬСЬКИЙ підтримав митців і організаційно, і фінансово. У результаті майже два десятки робіт скульпторів з різних країн прикрашають нині парк «Гала готелю». Цього року до них приєдналися й роботи учасників другого симпозіуму, який проходив на початку жовтня.

Поштовхом до проведення симпозіуму стала моя участь в пленері зі скульптури у Литві,  розповідає Сергій. Тому передувала поїздка Олени на прибалтійський пленер нетрадиційного мистецтва з льону, де вона познайомилася із завідувачем відділу культури адміністрації міста Укмерге Юліусом ЗАРЕЦКУСОМ, якому розповіла про брата скульптора.
     Цього року на симпозіум приїхало трохи менше людей,  зазначає Сергій. Зрозуміло, що учасникам потрібно давати стипендії, як зазвичай робиться, адже за час участі в пленері людина могла б виконати якусь роботу та отримати за те гроші.
        А так люди кинули все і приїхали до нас, так би мовити, «потусуватися». Львівський скульптор ДЗИНДРА (саме разом з ними ще з киянином Петром РОМАНЮКОМ Сергій виборов перше місце на канадському фестивалі снігових скульптур.), який брав участь у «Петраманія», їздив нещодавно на конкурс до Туреччини, де учасникам платили стипендію  2 тисячі євро. Звісно, місто, де відбувався конкурс, від того виграло, адже скульптури залишилися йому, та й скульптори ви­тратили час недарма.
Поступово намалювалися обриси майбутнього парку скульптур. Участь взяли кам`янецькі династії Кліщів та Клепітур, не проминули такої нагоди повоювати з каменем Вадим Порчинський та всюдисущий Славко Полятинчук, було кілька скульпторів з Прибалтики та один - із Молдови
     Хотілося б, аби «Петраманія» стала у Кам`янці доброю традицією, але для цьо­го потрібна підтримка та кошти. Будемо сподіватися, що ця справа не вмре і з часом переросте у серйозний захід.
Ноги Славка Полятинчука
"Кохання та його плід"
Cкульптура Лєни Клепітури "Мати з диттям"     
   Використано фото з : Джерело 1, Джерело 2,

 

2010-02-24
Вернуться назад