Перший портал / День Соборності у Волочиську

День Соборності у Волочиську

22 січня 2012 року Кам`янець-Подільска організація ВО "Свобода" прийняла участь у марші, вулицями Волочиська, присвяченого до Дня Соборності.

 

Марш пройшов від місцевого автовокзалу, центром міста до р.Збруч, де на мості, відбулось урочисте воз`єднання червоно-чорного та блакитно-жовтого стяга.

День Соборності — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту воз`єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

 

 

 

 


 


 

 
 

 

 

 

 

21 січня 1990 року жителі багатьох населених пунктів по дорозі між Києвом і Львовом утворили живий ланцюг, відзначивши цю історичну дату. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

Українці, завжди пам`ятаймо що ми один народ, одна нація, не зважаючи на будь-які потуги нашої влади нас роз`єднати.

 

 Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об`єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99[1]. У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР. 30 грудня 2011 року указом Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано, натомість встановлено «День Соборності та Свободи України».

Про День Соборності у Вікіпедії

Завантажити мапу "Соборна Україна"

 

 

День Соборності. Волочиськ. 20122012-01-22
Вернуться назад