Перший портал / 20 березня - ВеликДень

20 березня - ВеликДень

20 березня народжується Бог Ярило, і день стає довшим ночі, тому ще одна назва цього свята - ВеликДень.

 

У цей день Ярило запліднює своєю силою Землю-Матінку, благословляє її на новий урожай. Все живе на Землі-Макоші наповнюється Ярою силою, яка прокидається від довгого зимового сну, і починає коїтися нове життя. На Великдень біля всіх жертвеніков освячуються яйця-писанки, бабки, щоб потім вдома ними причаститися, залишити до наступного року або подарувати близьким, щоб втілилося бажання, створене на писанці. Люди у святковій вишитій одязі читають молитви Богам, наповнюючись їх силою та мудрістю.


Писанки
Писанка символізує собою Всесвіт, яке розписує-запліднює Небесна сила. Після денного богослужіння люди несуть додому свічку, на якій горить Ярилин Вогонь, щоб освятити Божественної Духовної Благодаттю свій будинок або маєток. Будинки з вечора Ярилин Вогонь повинен горіти цілу ніч до ранку.

 

В Кам`янці-Подільському відбудеться святкування:

Ми запрошуємо всіх бажаючих на свято Великодня, який відбудеться 20 березня о 12 годині, щоб поблагословив Божою Благодаттю і оновити своє життя.

 

Місце проведення: галявина в парку напроти літнього кінотеатру (біля Міського будинку культури). Приходити у святковій вишитій одязі, з собою мати яйця-писанки, крашанки, бабки, свічки - для освячення. Після Свята буде братчина.

Свято проводиться в рідній слов`янської традиції. Обрядодії: Волхви Один і Славуня Савицький.

2011-03-10
Вернуться назад