Перший портал / Облаштування території Бакоти

Облаштування території Бакоти

Бакота – це місце, яке відвідав або хоча б про яке чув кожен житель Кам`янця-Подільського і України. Дійсно, з кожним роком ця місцевість стає все популярнішою серед відвідувачів. А із загарбанням Криму люди замінили півострів на Бакоту, адже бакотський клімат є ідентичним кримському.

Щоденно сюди, аби пізнати неперевершену історію Бакоти та Бакотського скельно-печерного монастиря монастиря XI-XV ст. приїздять сотні туристів з усіх куточків України та світу. Територія навколо Бакоти входить до складу національного природного парку «Подільські Товтри», що за площею є одним з найбільших в Україні та Європі. Національний парк є одним із семи природних чудес України. В Бакоті можна і помилуватись красою природи, і зануритись в історію краю, і оздоровитись цілющою водою, і покупатись, і поплавати на катерах, і відпочити в наметах. Це місце духовного та фізичного зцілення.


  
Єдиним негативним враженням про Бакоту для туристів донедавна залишалось облаштування місцевості. Рухатись по екологічній стежці "Давня Бакота", що прокладена в межах кварталу 59 території НПП "Подільські Товтри", до монастиря було боязко, в деяких місцях навіть небезпечно. Старі перила та лавочки не виглядали надійно. Саме тому восени 2017 р. голова ГО "Бакота", працівник НПП "Подільські Товтри" Тарас Горбняк звернувся із пропозицією про допомогу облаштувати територію Бакоти до ПАТ "Подільський цемент". Соціальні інвестиції в нашій країні стають все більш популярними.

Спільними зусиллями НПП "Подільські Товтри", ГО "Бакота", компанії СіАрЕйч ПАТ "Подільський цемент" та проектної організації "Паритет" був узгоджений Проект благоустрою даної території. Проект був затверджений на засіданні найвищого колегіального органу НПП "Подільські Товтри" – Науково-технічній раді. Усі роботи бригад по благоустрою забезпечували працівники національного парку. До виконання робіт долучився директор ТОВ "Водограй-Плюс" Аурел Рошка. В травні 2018 р. об`єм передбачених робіт був виконаний.

 
22 серпня відбулась презентація оновленої екологічної стежки "Давня Бакота" та прилеглої ділянки. Благоустрій території оцінювали представники НПП "Подільські Товтри" (директор О.В. Оцишен, провідний фахівець Т.В. Горбняк), ТОВ "Водограй-Плюс" (А.В. Рошка), ПАТ "Подільський цемент" (на чолі з головою правління Kevin McKeown), Управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької ОДА (В. Захар`єв), Кам`янець-Подільської РДА (М.П. Чумак), Староушицької ОТГ (В.М. Горбняк), проектної організації "Паритет" (А.М. Бевз), газети "Кам`янецький часопис Ключ" (Н. Яцемірська). Радіти сьогодні є чому, адже встановлено нові перила вздовж екологічної стежки протяжністю 650 м, облаштовано 2 оглядові майданчики, встановлено 6 лавочок для відпочинку, виготовлено навіс біля джерела та встановлено 6 сміттєвих урн. Результатами задоволені й самі туристи Бакоти. Тепер тут не лише чисто та затишно, а й безпечно.

2018-08-28
Вернуться назад