Перший портал / Фестиваль Порта темпоріс - звіт

Фестиваль Порта темпоріс - звіт

18-20 травня 2012р. в Кам`янці-Подільському відбувся історичний фестиваль «Porta temporis»

 Про фестиваль та програму - дивитись

[/b]

 Відгуки:

 

 

[b] Лариса Світловська, журналіст:
- Вісім веж, бастіони й шлюзи, які регулювали рівень води в Смотричі і робили місто неприступним. Такою була Руська брама п`ять століть тому. Зараз в місті намагаються дати нове життя фортифікаційній споруді. Для цього влаштували фестиваль ві

йськової реконструкції "Порта Темпоріс".
Неподалік каньйону - військовий табір. Про сучасне життя нічого не нагадує. В казанах вариться юшка, чоловіки пораються зі зброєю та ладнають обладунки. В кузні - виливають кулі та підковують коней.
- Біжить воїн і кричить - рубай!
Гонець сповіщає про небезпеку і вже за мить воїни готові до оборони. Іскри криці, тріск щитів та блиск мечів. Бої на п`ятиметрових стінах, у бійницях, проходах і галереях, біля воріт і на підходах до фортеці. Зброя різна - від луків до метальних та облогових машин.

Олег Соломаха, учасник фестивалю:
- Так само були одноручні мечі, сокири, алебарди, фальшіони. З важкої артилерії були облогові машини - це трубоше і стартовий арбалет,з якої обстрілювали місто і обстрілювали укріплення.
Найважче було тягти осадні машини. Требушет важить 300 кілограмів. Трохи відпочивши вояки знову взялися за зброю. Цього разу в ристалищі. Тут ніякого сценарію. Удари справжні і небезпечні.

Олександр Бердник, учасник фестивалю:
- Ці бугурти є самі небезпечніші бої, тому що, коли один на один бійці б`ються, можна побачити всі його рухи, сосредоточитись, захиститись. А тут іде масовий бій.


 

 

Реклама Фестивалю "Порта темпоріс"


 

2012-05-23
Вернуться назад