Перший портал / Кам'янець-Подільське міське військове історичне товариство

Кам'янець-Подільське міське військове історичне товариство

Кам'янець-Подільське міськевійськове історичне товариство (КПМВІТ) - громадська організація що об’єднує людей закоханих в історію. Діяльність розпочали ще в 1998 році, офіційно як громадська організація оформились в 2007. Членами нашого товариства є люди різного віку, різних професій і занять. Разом ми займаємось реконструкцією, тобто відтворенням, одягу та спорядження вояків різних історичних епох - конкретніше початку XVII ст, Першої вістової війни та Перших українських визвольних змагань. 

За час існування товариства його члени брали участь в великій кількості історичних заходів та фестивалів в різних куточках України та Європи.


ЧОМУ САМЕ РЕКОНСТРУКЦІЯ ?

Дослідження та монографії не дають можливості відчути ті чи інші події на особистому емоційному рівні. В реконструкції це можливо. Призначення або особливості конструкції того чи іншого предмету одягу або спорядження, інструменту зрозуміти лише з вигляду не так просто. Ми робимо це використовуючи предмети матеріальної культури майже так, як це робили 100 - 200 - 300 років тому. Лише поставивши себе (хоча б умовно) на місце людей минулого можна робити спроби зрозуміти чому вони те чи інше робили саме так, робили саме такий вибір, приймали саме такі рішення.


Кам'янець-Подільське міськевійськове історичне товариство (КПМВІТ) - громадська організація що об’єднує людей закоханих в історію.


ЯК ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ?

 

Процес історичної реконструкції творчий і багатогранний. Невдячна справа намагатись його втиснути в рамки певних визначень, правил тощо. Втім для того щоб шановний гість нас міг краще зрозуміти в кількох словах викладемо наше бачення Історичної реконструкції. Історична реконструкція це процес вивчення та відтворення предметів матеріальної культури, технологічних процесів, практичних навичок минулих епох. Шлях реконструктора проходить певні віхи: - вивчення історії та матеріальної культури з подальшим відтворенням цих предметів (відтворення одягу, зброї обладунків, посуду і т.п.); - спроба відтворення процесів та навичок людей минулих епох. (в т.ч. користування вищезгаданими предметами (фехтування, добування вогню, різні ремесла); Як варіант можна додати ще третій рівень - навички колективної взаємодії. Мається на увазі тактика бою в складі підрозділів, веслування великими човнами, тощо. Результати своєї роботи реконструктори демонструють (в разі як є бажання) на різного ґатунку заходах, від "междусобойчиків" в межах одного клубу, до великих фестивалів з тисячами учасників і десятками тисяч глядачів.

ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ:


Мій син (дочка) має бажання займатись (цікавиться) реконструкцією, які є вікові обмеження?
- Як правило організатори військово-історичних заходів забороняють брати участь в відтворенні бойових дій неповнолітнім особам, або дозволяють лише за умови присутності поряд батьків і під відповідальність останніх. Ми вважаємо це цілком справедливим і дотримуємось таких же поглядів. Особа молодше 18 років може брати участь у заходах в складі нашого товариства лише за умови: - якщо батьки є членами товариства і самостійно несуть відповідальність за життя та здоров'я такої особи; - хтось з членів товариства, за згодою батьків, бере на себе персональну відповідальність за дану особу;


Як стати реконструктором?
- основна вимога до членів ВІ клубів - наявність власного комплекту одягу\спорядження та участь в ВІ заходах. В кожного об’єднання реконструкторів свої уявлення та вимоги до таких комплектів, тому найпростіший шлях - зв’язатись з найближчим ВІ клубом і отримати там інформацію про те як стати членом клубу і т.д. Інший шлях - шукати інформацію в інтернеті, це шлях проб та помилок - тому він довший і складніший, але часто більш цікавий.


Які переваги дає членство в клубі?
- наш клуб, це не лише спільність людей об’єднаних захопленням, але й спільний накопичений досвід та база інформації необхідні для розробки та виготовлення власного комплекту одягу\спорядження. Тому розпочати свій шлях в реконструкції завжди легше в лавах клубу - економія часу і сил; - об'єднавшись з колегами значно легше вирішувати питання пов'язані з участю в заходах - від власне участі (багато хто з організаторів надає перевагу при запрошенні саме клубам, а не індивідуальним учасникам) і до логістики - організація транспорту, підготовка документів необхідних для перетину кордону тощо.


Чи заняття історичною реконструкцією є небезпечним?
- безперечно історична реконструкція, а саме відтворення бойових дій, містить певні елементи екстриму. Але при дотриманні всіх правил техніки безпеки та вимог організаторів вірогідність травматизму значно менша ніж наприклад в спорті.


Контакти  КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКЕ МІСЬКЕ ВІЙСЬКОВО ІСТОРИЧНЕ ТОВАРИСТВО:

УКРАЇНА
м. Кам'янець-Подільський
Стара фортеця
Контактний телефон: +38(097)669-87-00
Email: Haiduk.Alex@gmail.com

19-04-2020
Вернуться назад