Останні коментарі на сайті:


followme
followme

Отримання будівельного паспорту в 2021 році, які нові зміни?

Доброго дня!

Такі ситуації непоодинокі, відмову про видачу будівельного паспорту Вам дали законно в порядку 103 наказу, як не відповідає намір будівництва Генеральному плану населеного пункту.

 

Однак зміна містобудівної документації має проводитися з громадськими обговореннями, публікуватись в газеті оголошення про зміну Генерального плану й відповідні жителі Вашої вулиці мали брати участь в цьому. Тим паче у відповідності до ЗУ Про Регулювання містобудівної діяльності 17 статті: зміни мають вноситися з урахуванням попереднього цільового призначення землі, Плану Зонування територій.

 

Якщо Ви набули земельну ділянку під забудову в 2020 році, а зміни в Генеральний план були в 2017 році, то Ваші права не порушено такими змінами, то й права на судове оскарження у Вас немає, однак якщо сусіди володіли на момент 2017 року, то вони дійсно можуть найняти адвоката.

 

Рекомендую кожному, отримувати будівельний паспорт до початку будівельних робіт, от Ви взагалі немаєте права будувати, але могло бути, що Ви розмістили так забудову, що це порушує права сусідів, незалежно від того як Ви спланували по Державним будівельним нормам, не виключає, що сусід раніше отримав будівельний паспорт й перспективі зазначив будівлі поруч з межею й відповідно Вам уже не затвердять наміри будівництва в будівельному паспорті, які на перший погляд здаються законними. 

 

Більше того, архітектури відмовляють у видачі будівельного паспорту, якщо там є самочинне будівництво, під час подання документів може розглядатися питання повідомлення інформації в Державну інспекцію містобудування, що самочинності й не правдивості поданих відомостей в місцеву архітектуру. Тому вчиняйте вірно й з самого початку отримуйте наміри будівництва в будівельному паспорті, можна навіть завчасно, за рік, за два для перспективи будівництва на власній ділянці.

 

Скарга
followme
followme

Отримання будівельного паспорту в 2021 році, які нові зміни?

Добрий вечір!

Не потрібно нічого оплачувати на форумі, це безкоштовно, плата це корисність обговорення будівельного паспорту.

Взагалі Вас попрошу створити окрему тему, бо це легко кажучи впливає на тематичність розмови.

 

Позаяк, у Вашій ситуації слід починати з узаконення земельної ділянки, щоб був кадастровий номер, як це буде не дивно звучати, але замовником виступатиме спадкодавець.

Потім же найти того нотаріуса, який за старим техпаспортом, чи зробити такого де не буде вказано самовільність, або такий який буде відповідати довідці БТІ по площі з домовленністю замовити узаконення самовільної добудови, на яку зроблять потім будівельний паспорт, як все має бути. Введення будинку в експлуатацію має бути після 2011 року, тоді він буде в реєстрах будівельної діяльності. Не потрібно вводити в експлуатацію ті будинки, площа яких не змінена за старим правоустановчим документом або не було будівництва нових господарських будівель чи споруд. 

 

По сусідам, це звісно погано, мало хто захоче оформляти щось знаючи про Ваші конфлікти. 

Скарга
followme
followme

Чий ресурс - kamianets.com.ua?

Чудова ініціатива у Вас, почитав правила й умови, хотів би Вас застерегти, є алгоритми гугл, що песемізують сайти, котрі один на одного посилаються, в таких ситуаціях гугл справка для вебмастера каже: обов'язково брати посилання в rell 'friend', що автоматично є новфоллов, як мініум Ви з своєї сторони робіть такі посилання, щоб не песемізувати лінковий профіль свого ресурсу.

Скарга
followme
followme

Введення в експлуатацію будинку в Кам'янець-Подільську та Україні в 2020 році!

Вітаю Вас!

в 2021 році потрібно ввести в експлуатацію, дивлячись яке цільове призначення земельної ділянки!

Загалом, якщо будинок, то звичайна процедура, початок з будівельного паспорту, потім дозвіл на будівництво, котрий до речі вже можна подати онлайн через ДІЯ! Кінцем же буде введення будинку в експлуатацію! Якщо у Вас є питання, то задайте його, але спочатку почитайте тему на нашому форумі про БУДІВЕЛЬНИЙ ПАСПОРТ: https://k-p.net.ua/forum-kamenec/misto/tereveni/6381-otrimannya-budvelnogo-pasp
ortu-v-2021-roc-yak-nov-zmni.html

 

admin, я Вас зрозумів. Насправді жодного рекламного зиску я не матиму, бо з Київської області, всі теми виключно інформаційний й ознайомчий характер несуть.

Люди таким чином заліпають на Вашому форумі, не порібно мене банити, я Вам дам тільки профіт, трафік, оптимізацію. Якщо конкуренти поганих посилань на ці теми не накидали, то Вам ніякої шкоди нема.

Скарга
followme
followme

Введення в експлуатацію будинку в Кам'янець-Подільську та Україні в 2020 році!

Всіх вітаю, тримаємо тему введення в експлуатацію актуальною і в 2021 році. Тому хто цікавиться тільки нова інформація, зараз написав матеріали по питаннях введення в експлуатацію незавершеного будівництва:

Тобто кожен не добудовуючи до кінця свій будинок або хто хоче просто продати незавершене будівництво - може зареєструвати речові права, відповідно за посиланням вище навів актуальну інформацію на 2021 рік.

Також прошу форумчан ставити питання, коли щось не зрозуміло або виникли питання по введденю в експлуатацію житлового, дачного, садового будинку!

Скарга
followme
followme

Отримання будівельного паспорту в 2021 році, які нові зміни?

Новини для замовників будівельних паспортів!

Запрацював розділ реєстру будівельної діяльності де можна відслідкувати статус виданого документу й чи взагалі він видавався, за посиланням: https://e-construction.gov.ua/bud_passports

Скарга
followme
followme

Отримання будівельного паспорту в 2021 році, які нові зміни?

Доброго дня!

Не завжди продавець буде передавати при продажу будинку будівельний паспорт, все залежить від того, яким чином попередньо оформлявся об'єкт цивільних прав та обов'язків.

Знесення старої будівлі не потребує дозвільних документів. Вам потрібно зробити вибір, або це реконструкція або нове будівництво. При новому слід скасувувати запис в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Перед початком будівельних робіт варто було звертатися до архітектури, тепер не відомо, як вони будуть викручувати руки з самовільною забудовою. Тим паче у Вас мінімальна площа ділянки для отримання будівельного паспорту, без можливості розміщення індивідуального водовідведення й використання лише фільтруючого колодязя, якщо можна забезпечити відповідні санітарні розриви передбаченя ДБН 360-92. Тому обережно звертайтесь до архітектури, але краще найміть юриста котрий працює в цій сфері, якщо вже так склалась ситуація з самовільним будівництвом.

Скарга
followme
followme

Введення в експлуатацію будинку в Кам'янець-Подільську та Україні в 2020 році!

Доброго вечору!

Перепрошую, що так довго відповідав, не має сповіщень з форуму по апдейтам теми.

Дякую, що не стали остронь і поцінували мою працю репостом!

Відносно реєстрації декларації про готовність до експлуатації, то вище я прописав які штрафи для самоволки й в статті, за посиланням, теж прописано можливі ризики, можу продублювати, що краще звернутися до юриста, який саме за Вашою локацією реєстрував документи на інші будинки. За послуги юриста сплачується лише один раз, робиться не роками - як більшістю етузіастів, які ''у всьому самі розберуться'' а за в стислі терміни, що дозволені законом.

 

Скарга
followme
followme

Введення в експлуатацію будинку в Кам'янець-Подільську та Україні в 2020 році!

Вітаю!
Дійсно, введення в експлуатацію будинку на ділянці з обмеженням права забудови не можливе. Щоб самостійно перевірити, то потрібно зробити витяг з Державного земельного кадастру, при розробці технічної документації або проекту відводу землевпорядники зобов'язані вносити туди обмеження на забудову або особливий режим забудови: підтоплення, зсуви, плавні, зона екологічної катастрофи та інше. Однак цей обов'язок існує лише з 2018 року, якщо створення землі, заведення поземельної книги на ню було раніше, то це самому не дізнатися! Є не очевидні джерела інформації, котрі лише фахівець може зрозуміти при огляді місцевості. Як крайня міра ознайомтесь з генеральним планом, планувальним рішенням по перспективам забудови.
В своїй практиці перевірки землі перед покупкою ми вдаємося до витягу копії всієї технічної документації або проекту відводу, так 100% видно все, в тому числі координати точок землі.
Якщо маєте переживання, то найміть юриста, якщо вже буде братися за введення будинку в експлуатацію, значить це можливо.
З моєї практики саме садовим будинкам відмовляв в узаконенні, також не забувайте, що площа землі має бути не менша ніж 4 сотки.
Скарга
followme
followme

Введення в експлуатацію будинку в Кам'янець-Подільську та Україні в 2020 році!

Доброго! Дуже часта ситуація, відносно відмови в реєстрації дозвільного документу саме за не повнотою інформації пункту щодо правоустановчих документів на земельну ділянку.
Проблема полягає в тому, що в різний час набуття є різні документи на ділянку й відповідно заповнювати потрібно по-різному, загалом потрібно писати істотну інформацію, щоб уповноваженому органу було зрозуміло, що документи справжні та їх можна перевірити по реєстрам. Оскільки існують ризики, що за підробними документами отримують дозвіл на забудову ділянки, котра не належить замовнику, має не те цільове призначення, дана проблема стосується і введення в експлуатацію в 2020 році, під час реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації.
Щоб відповісти на Ваше питання потрібно знати, які саме правоустановчі на ділянку:
1. Державний акт, зеленого зразку до 2009 або червоного до 2005 року.
2. Витяг з державного реєстру речових прав до 2015.
3. Просто первинний витяг сіро-білий, якщо набуття було після 2016 року.
Тобто все має свої відмінності по заповненню, у випадках коли не було кадастрового, в зеленому або 100% в червоному акті, потрібно присвоювати його, так як без нього неможливо вводити в експлуатацію.
Окрім того є різні підстави набуття:
Купівля, дарування, спадщина, міна, проект відводу в приватну власність, технічна документація по поділу-об'єднанню..
Очевидної відповіді надати не можна, однак практикуючі юристи по нерухомості, котрі займаються реєстрацією дозвільної документації - швидко Вам вирішать цю проблему і введуть в експлуатацію будинок ще в 2020 році!
Скарга
followme
followme

Введення в експлуатацію будинку в Кам'янець-Подільську та Україні в 2020 році!

Доброго дня! Дійсно введення в експлуатацію в 2020 році, за третім абзацом, пунктом 9 Прикінцевих положень Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" звільняє від відповідальності за самочинне будівництво, але лише частково, тільки щодо відсутності зареєстрованого дозволу на будівництво. А як я вище писав, штраф є трьох-складовим, тому власник самовільно забудованої землі, несе відповідальність в будь-якому випадку за:
1. Експлуатацію, без введення в експлуатацію.
2. Порушення Державних будівельних норм, охоронних зон.
Незалежно від того, що будинок проходить по амністії. Слід акцентувати увагу на негативну незворотність будівельної амністії: при серйозних порушеннях, будинок не введуть в експлуатацію, а лише відповідальні органи дізнаються про серйозність порушень ДБН й встановлять приписи на їх усунення, а це може стосуватися змін геометрії будівель, місцеположення, знесення, зміну категорії вогнетривкості та інше.
Скарга
followme
followme

Введення в експлуатацію будинку в Кам'янець-Подільську та Україні в 2020 році!

Я думаю, що турбуватися в першу чергу треба за тим, що Ви не можете встановити охорону на будинок, застрахувати його.
А щодо штрафу, то дійсно він передбачається, окремими частинами за кожний делікт:
1. Експлуатацію будинку, без введення в експлуатацію.
2. Будівництво без належно поданого повідомлення.
3. Порушення при будівництві Державних будівельних норм, правил добросусідства.
Штраф, без введення в експлуатацію в 2020 році - в районі 13 тисяч гривень для садового будинку.
Але підстави, для інспекції будинку, виходячи з практики накладення штрафів, найпоширеніші лише, дві:
1. Скарги сусідів, інших осіб на Ваше самовільне будівництво.
2. Подача на реєстрацію документів, особливо при багатократній подачі з помилками: повідомлення про будівельні роботи, дозволу, декларації про готовність об'єкта до експлуатації, - адже після подачі цих документів на реєстрацію в Державну сервісну службу містобудування, передбачаються позапланові перевірки протягом трьох місяців, для перевірки правдивості попередньо поданих даних в перелічених вище документах, все згідно 2 абзацу, пункту 7 постанови "Про затвердження порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю" від 23 травня 2011 року №533.
Скарга
followme
followme

Введення в експлуатацію будинку в Кам'янець-Подільську та Україні в 2020 році!

Поширена ситуація, коли будинки частково узаконюють і не вводять в експлуатацію, щоб не платити податок на нерухоме майно у випадках перевищення неоподаткованих наднормових площ.
Але знову же, що будівельний паспорт забудови ділянки і повідомлення не захищають в повній мірі власника фактичної забудови, тимчасове перебування або проживання в ньому теж передбачають штраф за експлуатацію, без введення в експлуатацію.
Якщо з'явилася санітарно-охоронна зона, то це скоріше всього за певного підприємства, що теж можна проаналізувати за відповідною постановою МОЗ про визначення санітарних зон.
Простіше всього експлуатувати самовільно побудований садовий будинок, який треба вводити в експлуатацію з такими складнощами. Тим паче в 2020 році з адаптивним карантином, що в ЦНАП не попадеш просто так й електронно досі немає можливості подати декларацію про готовність до експлуатації!
А на майбутнє знати і застерегти знайомих, що нерухомість треба оформляти повністю. Будівельні паспорти легко скасовуються, відповідна зміна в генеральний план населеного пункту, для побудови мережі, чи іншого об'єкта інфраструктури, введення в експлуатацію має бути з реєстрацією права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Скарга
followme
followme

Введення в експлуатацію будинку в Кам'янець-Подільську та Україні в 2020 році!

Доброго дня!
Неможливо ввести в експлуатацію новий будинок, якщо у Вас правоустановчі документи на землю від 2003 року, державний акт червоного кольору і право власності на старий будинок не міститься в Державному реєстрі речових прав, що навіть добре, бо не потрібно за такої ситуації скасовувати запис в ДРПП. Знесення старого будинку теж не потребує погодження від органів архітектури.
Тому Вам для початку потрібно навести порядок з земельною ділянкою, присвоїти кадастровий номер і зареєструвати право власності в ДРРП.
А потім вже приступати до алгоритмів дій введення будинку в експлуатацію, що прописані на моєму ресурсі.
Скарга
followme
followme

Введення в експлуатацію будинку в Кам'янець-Подільську та Україні в 2020 році!

Взагалі двоквартирна забудова і більше, будується на підставі проекту та містобудівних умов й обмежень, тому Вам і відмовляють в реєстрації декларації про готовність до експлуатації, Ви поступово наближаєтесь до фінішу, тільки вкажіть одна квартира, а кількість кімнат згідно технічного паспорту. А щодо окремих входів, чи Ваших планів по поділу, то вони будуть, чи можуть бути лише тоді коли проведете введення будинку в експлуатацію і зареєструєте право власності, щоб збудована нерухомість була об'єктом цивільних прав та обов'язків.
Відносно допомоги, то локально працюємо по Києву та Київській області, якщо Ваш об'єкт тут, то телефонуйте, контакт знайдете через посилання в темі.
Скарга
followme
followme

Введення в експлуатацію будинку в Кам'янець-Подільську та Україні в 2020 році!

Якщо не було змін по плану забудови, то однозначно НІ, відносно будівельного паспорту, то в нього й найменування: будівельний паспорт забудови земельної ділянки, згідно наказу №103 від 05.07.2011 року, згідно ЗУ "Про землустрій" земельна ділянка має місце положення поворотних точок за координатами довготи й широти, що міститься в технічній документації на землю, тому немає потреби присвоювати адресу землі й відповідно будпаспорту, головне коректний кадастровий номер, поміж всього від березня 2019 почав діяти порядок по адресам, який прямо забороняє присвоювати адресу землі, тільки у випадках з поділом можна щось придумати.
Також відповідно до ЗУ 26-3 "Про регулюва...міс. діяльності" адреса присвоюється або після повідомлення або декларації на розсуд замовника.
Скарга
followme
followme

Введення в експлуатацію будинку в Кам'янець-Подільську та Україні в 2020 році!

В статті розказано, що дозвіл на будівельні роботи та декларація мають відповідати один одному по інформації, таким чином дублюватися та повторятися, в тому числі по адресі будинку, стаття велика, може Ви не уважно прочитали, про це говориться в розділі статті:

http://legalhome.com.ua/ua/informatsiia-dlia-zamovnykiv-posluh-uzakonennia/vvedennia-bydunky-explyataciy#e3
декларація про готовність об'єкта до експлуатації 2020

- абзац 5.
Звісно все не передбачиш, щоб універсально покрити всі випадки, які виникають в зв'язку з подачею декларації, Вам потрібно роздрукувати з постанови Кабінету Міністрів України №461 від 13 квітня 2011 року, додаток про зміну даних в попередньо поданих документам, заново разом з цим повідомлення про зміну подати свій дозвіл на будівельні адреси з релевантними змінами, а потім коли це все буде відображено в реєстрі будівельної діяльності - подати декларацію про готовність до експлуатації.
Тим більше, якщо у Вас були зміни, що зараз не відповідають будівельному паспорту, то треба туди теж внести поправки по схемі забудови та адресі, ще перед зверненням в Державну сервісну службу містобудування!
Скарга