Перший портал / Скільки коштує місяць життя у Польщі: їжа, житло та транспорт

Скільки коштує місяць життя у Польщі: їжа, житло та транспорт

Інформація для переселенців у Польщу яким треба знати, на яку суму видатків на місяць треба розраховувати щоб жити в Польщі?.

Тисячі українців щодня приїжджають до Польщі, рятуючись від війни із Росією. Українці можуть отримати тимчасовий притулок у Польщі, а також безкоштовне житло та соціальну допомогу.

Але не всі послуги у Польщі для українців безкоштовні. Переселенцям потрібно платити за транспорт та їжу, а знайти безплатне проживання непросто. УНІАН підрахував зразкові витрати на місяць життя у Польщі.

 Ціни на житло у Польщі

Найдорожчим вважається житло у столиці Польщі Варшаві. За однокімнатну квартиру на місяць доведеться заплатити 2000-2500 злотих на місяць, що дорівнює приблизно 13-17 тисячам гривень. На околицях міста можна знайти житло за 950 злотих – приблизно 6500 гривень.

У великих містах, таких як Краків та Познань, оренда однокімнатної квартири коштує приблизно 8-10 гривень, двокімнатної – від 12 тисяч гривень. У невеликих містах, таких як Холм та Бидгощ, однокімнатні квартири здають за 750-800 злотих, тобто приблизно за 6000 гривень. Чим ближче до центру міста, тим дорожча оренда.


Ціни на продукти в Польщі

Їжа становить значну частину витрат у Польщі. У середньому сім'я із двох осіб витратить на їжу від 5500 до 8000 тисяч на місяць. За наявності дитини витрати значно збільшаться, оскільки у Польщі досить дороге дитяче харчування.

Багато продуктів у Польщі коштують дешевше, ніж в Україні. Але ціни на яйця та м'ясо вищі за українські. У середньому ціни на продукти у переказі на гривні такі:

Ціни на зв'язок та транспорт у Польщі

Інтернет та мобільний зв'язок у Польщі дорожчі, ніж в Україні. Залежно від оператора, мобільний тариф на місяць коштує приблизно 150-200 гривень на місяць. Витрати на інтернет за місяць становлять приблизно 350-400 гривень.

Українці можуть безкоштовно їздити у Польщі поїздами PKP, а також громадським транспортом польських міст та метро Варшави. Отримати безкоштовний квиток можна на касі автовокзалу або залізничного вокзалу. Якщо ж не скористатися такою можливістю, то на громадський транспорт знадобиться близько 600 грн на місяць.

1 літр бензину в Польщі коштує близько 4,67 злотих (приблизно 32 грн). Одноразова поїздка громадським транспортом - приблизно 25 грн. Квиток на міжміський автобус коштуватиме 200-350 грн залежно від дальності поїздки.

2022-04-19
Вернуться назад